-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Taritu kooli saatus selgub uuel aastal

“7. jaanuaril on plaanis Taritu kooli tuleviku suhtes korraldada rahvaarutelu, samuti on selleks ajaks oma seisukoha öelnud valla hariduskomisjon,” lausus Lümanda vallavanem Jaanus Reede.
Tema sõnul on Taritu algkool valmis ühe õppeaasta töötama kolmest klassist koosneva liitklassiga, kuid üle ühe aasta kooli kindlasti enam lahti ei hoita. Tuleval aastal õpib kooli 1.-3. klassis üheksa õpilast, esimesse klassi on tulemas kolm last.Laste vähesuse tõttu lõpetab tulevast aastast koolimajaga samades ruumides tegutsev lasteaed.
Ühe õpilaskoha maksumuseks kujuneks tuleval aastal Jaanus Reede sõnul ligi 1300 krooni kuus ning vallaeelarvest nõuaks kooli ülalpidamine aastas umbes 140 000 krooni. Samas tegutseb ka Lümanda põhikool toimetuleku piiril ning see raha oleks neilegi teretulnud, sõnas Reede.
Teisalt soovivad paljud Taritu piirkonna elanikud kohaliku kooli säilimist nii kaua kui vähegi võimalik. Lõpliku otsuse kooli tuleviku kohta peab vald langetama märtsikuuks ehk kuus kuud enne uue õppeaasta algust.
Reede sõnas, et mingil juhul ei soovita pärast kooli tegevuse lõpetamist ruume tühjaks jätta ning juba otsitakse neile uut otstarvet. Jutuks on olnud võimalus viia koolimaja ruumidesse üle Taritu rahvamaja ning raamatukogu, kuid seda mõtet kohalikud siiski ei toeta.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised