-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Ametikool kavatseb avada põhikoolijärgse kunstieriala

“Esitasime haridusministeeriumile taotluse avada põhikoolijärgne kunstiliste kujundustööde teostaja eriala 2001. aasta 1. septembril. Riiklikku koolitustellimust ei ole tänaseks veel kinnitatud, ehkki suusõnaline nõusolek on meil põhimõtteliselt olemas,” ütles Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand.
Seni andis põhikoolijärgset rakenduslikku kunstiharidust vaid Tartu kunstikool, mis vastavalt kutseõppeasutuste seadusele seoses rakenduslikuks kõrgkooliks muutumisega põhikoolijärgset koolitust enam anda ei tohi.
“See eriala oleks niimoodi lihtsalt ripakile jäänud. Kuna Eestis eriti paljudes kohtades kunsti ei õpetata, oli järgmine koht, kus see kõne alla võis tulla, Kuressaare. Saaremaal on olemas ka sobiv kunstnikest õpetajaskond,” nentis Rand.
Kui ministeerium riikliku koolitustellimuse (taotluse järgi 15 õpilast) rahuldab, saab Kuressaare ametikoolist ainus selle taseme kunstikoolitust andev õppeasutus Eestis.
Uue eriala käivitamiseks alustas ametikool projekti, mille juhiks määrati senine dekoorieriala juht Jana Raadik. Tema ülesandeks on 1. märtsiks koostada ka õppekava, mille järgi peaks õppetöö uuel erialal kestma kolm ja pool aastat.
“Kindlasti ei ole õpilased, kes seda eriala õppima hakkavad, kõik kohalikud: kui õppetöö kestab 3-4 aastat, on Saaremaale võimalik juurde tuua umbes 60 õpilast mandrilt. Eks me mõtle ka selle peale, et kolme-nelja aasta pärast hakkab õpilasi üldse vähemaks jääma. Mida rohkem meil erinevaid erialasid on, seda kauemaks meil leiba jätkub,” tõdes ametikooli direktor.
Kuressaare ametikool tahaks tuleval aastal alustada ka hotelli-restorani- ja turismile spetsialiseerunud ärikoolituse alast kutsekõrghariduse andmist.
“Selleks on kutseõppeasutuste seaduses tarvis teha parandus, mis võtaks maha piirangu, mis ei luba ühes koolis õpetada rohkem kui kahte ühe eriala lähedast taset,” selgitas Rand.
Seaduse möönduse kohaselt peaksid ainult regionaalsed koolituskeskused saama erandkorras loa anda kolmel erineval haridustasemel kutseõpet.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised