-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Vanalinna sihtasutus jagas toetusi

Kokku oli avaldusi 11, millest 8 vastasid esitatud nõuetele. Ei rahuldatud avaldusi, kus paluti renoveerimistöödeks ettemaksu või hooned olid väljaspool vanalinna kaitsela. Kuna sihtasutuse võimalused on väga piiratud, ei makstud kellelegi toetust küsitud ulatuses, vaid oluliselt vähem. Neid summasid võibki pigem vaadelda tänulikkuse avaldusena tehtud töö eest.
8000 krooni määrati Kauba tn. 18 hoone kapitaalremondiks (taotleja Tõnis Ots), 5000 krooni otsustati maksta Veski tn. 3 välisremondi (taotleja Ilse Maaker) ja Lossi tn 19 uue S-kivikatuse ja dolomiitkorstnate eest (taotleja Andy Kirss). 3000 krooniga otsustati toetada Uus tn 30 uue abihoone ehitust, kuna selleks kasutati Kuressaarele nii tüüpilisi ehitusmaterjale – dolomiiti ja S-katusekivi (taotleja Hendrik Allik). 1000 krooniga otsustati toetada Pallopsoni Äri tornikella remonti (taotleja Ruth Ots) ja Saaremaa Kunstiklubi nn Buhgani kioski remondi eest. 750 krooni eraldati Rootsi tn 4 hoone uue ukse eest (taotleja Ragnar Sepp).
Lisaks eespool nimetatud objektidele on aasta jooksul Kuressaare vanalinnas veel mitmel pool ehitatud ja remonditud nii, et tulemus kaunistab vanalinna ja on lihtsalt ilus vaadata. Kesklinnas on kindlasti kõigile silma jäänud remonditud raekoja uks, mis tulevikus peaks ka uue värvkatte saama, ja EREK-i kontorihoone fassaad.
Kindlasti väärib mõnel hämaral õhtutunnil kirikusse uudistama minna uusi kuldseid kooriruumi aknaid, mis on esimesed omataolised Eestis. Äramärkimist väärivad veel Kuressaare Linnavolikogu hoone uus uks, Pikk tn 10 perearstikeskuse uus uks ja Saaremaa Muuseumi uus, praegu veel alles remonditav arhiiv-raamatukogu hoone lossi hoovis.
Eriliselt väärivad esiletõstmist mitmed kiviaiad kui midagi Kuressaarele ainuomast. Eriti Pikk tn 20 krundi piirdeaed, mida võib lausa kvaliteetse kivitöö näidiseks pidada. Pealegi on see üle aastate esimene eraomaniku poolt rajatud nii mahukas kiviaed. Ainult kiidusõnu saab öelda ka Saaremaa Postkontori taguse parkla kiviaia ja Kiriku tn 2 vastvalmiva kiviaia kohta.
Kindlasti on aasta jooksul Kuressaare vanalinnas hästi ehitatud või remonditud veel nii mõndagi ja kindlasti on ka selliseid hooneid, kus remonditöö tulemus on pigem silma riivav ja vanalinnale kahjulik, aga nendest kunagi hiljem.
TÕNU SEPP

Eelmine artikkelTuuliku-preemia pälvis Rein Rauk
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised