-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

President Meri avab täna uue tervisekeskuse

“Riigi ja Phare projektide kaudu on küll olnud samaväärseid investeeringuid, kuid erainvestoreid arvestades pole midagi samas suurusjärgus küll vastu panna,” lausus Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi.
Tema sõnul aitab uue sanatooriumi valmimine tähtsustada Kuressaaret puhkelinnana võrdluses Pärnu ja Haapsaluga senisest paremini.
“Kui 30-ndatel oli Kuressaare Euroopa tuntumaid puhkekeskusi, siis viimastel aastatel on linn hakanud jõudsalt kunagist hiilgust taastama ja enam ei saa öelda, et jääksime Pärnust ja Haapsalust maha,” ütles linnapea.
150 – kohalise sanatooriumi Meri ametlikust avamisest võtab täna paarisaja kutsutud külalise seas osa president Lennart Meri ja Riigikogu esimees Toomas Savi. Kuigi sanatoorium on ka praegu külalistele avatud, hakatakse turismigruppe vastu võtma homsest.
“Järgmiseks aastaks on kohad külastajatele juba välja müüdud,” lausus sanatooriumi omanikfirma AS-i Kuressaare Sanatoorium nõukogu esimees Prits Liblik.
“Ma ei usu, et Pärnu ja Haapsalu meie tuleku pärast palju kannataksid, sest kõigil kohtadel on oma võlu. Eks me tugevat konkurentsi hakka pakkuma, kuid ilmselt hakkab klient valima kohta sõltuvalt teenuse kvaliteedist.”
Sanatooriumi juhataja asetäitja Andres Tiik sõnas, et kohtade aastane broneerimine ei tähenda seda, et koha kinni panemata jätnud kliendil ei oleks võimalik sanatooriumisse kohta saada.
“Tuleks vaid eelnevalt uurida meie hetkevõimalust, kuna broneeringuid ei pruugita alati täies mahus välja osta,” ütles ta.
Uue sanatooriumi avamine vähendab Saaremaa tööhõiveprobleemi, kuna majas saab tööd 120 inimest. Novembri lõpus näiteks oli end Saaremaa tööhõiveametis töötuks registreerinud 1416 inimest.
“Esialgu on meie kaudu sanatooriumis töö leidnud umbes 20 inimest, sest raviasutus seab tööjõule kõrgeid nõudmisi, tuleb ju kas või keeli hästi osata,” ütles Saaremaa tööhõiveameti direktor Kaie Lepp.
AS-ile Kuressaare Sanatoorium kuulub ka 150 – kohaline sanatoorium Saaremaa Valss, mida aasta alguses renoveeriti.
Kokku 300 kohaga sanatooriumikompleks on Eesti suuruselt kolmas, jäädes alla Pärnu Tervisele ja Estoniale.
Sanatooriumi Meri ehitamiseks võttis firma Hansapangast laenu, omafinantseering moodustas pisut üle 10 protsendi.
OLIVER RAND
Eesti Päevaleht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised