-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Linnukaitsjad said kohtus lüüa

“Leidsin, et nende õigusi ei ole rikutud selle otsusega, millega detailplaneering kinnitati, kuna ei ornitoloogiaühingu põhikirjast ega seadusest tule välja, et see otsus kuidagi rikuks nende subjektiivseid õigusi,” põhjendas Saare maakohtu halduskohtunik Külli Mölder linnukaitsjate protesti rahuldamata jätmist.
Kohtunik ütles, et ornitoloogiaühing oleks kohtuvaidluse võitmiseks pidanud esitama rohkem tõendeid.
“Nad oleks pidanud ära tõendama, et sellel alal on kehtestatud kaitsereziim või et vaatluse tulemusel on selgeks tehtud, et sellel alal asuvad linnuliigid, kes on võetud kaitse alla,” rääkis Mölder.
“Praegu sellel alal kaitsereziimi pole ja ka vaatlusandmed pole näidanud, et seal oleks ohustatud liike nii oluliselt.”
Ornitoloogiaühing teatas eile, et maakohtu otsus on põhjendamatu ning see kaevatakse edasi ringkonnakohtusse.
Eesti Ornitoloogiaühing vaidlustas Undva sadama detailplaneeringu tänavu juunis. Linnukaitsjate kinnitusel on piirkond, kuhu sadamat rajada tahetakse, üks globaalse tähtsusega linnualadest ja sadama rajamine sinna seotud kõrge keskkonnariskiga.
Reformierakondlasest keskkonnaminister Heiki Kranich kinnitas sel nädalal Saaremaal viibides, et Undva sadama variandi kallal pole mõtet enam vaeva näha, kuna Uudepanga lahes on negatiivsete keskkonnamõjudega kaasnev kahju oluliselt suurem kui sadamast saadav kasu.
Kranich viitas, et alternatiivsete Vaigu ning Suuriku – Kuriku sadamakoha puhul ta vastu ei oleks.
Seni süvasadama Uudepanga lahte rajamist toetanud Saaremaa reformierakondlased teatasid eile, et toetavad süvasadama rajamist Tagalahte.
“[Uudepanga lahe] piirkond on rahvusvaheliselt tunnustatud linnukaitse ala ning tooks sadama ehitusega Eestile kaasa märkimisväärse umbusaldusavalduse. Poolsaare teised võimalikud sadamakohad aga sellisel määral keskkonnariske endaga kaasa ei too,” teatas Reformierakonna Saaremaa piirkond oma seisukohavõtus.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised