-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Kuressaare linn paneb paika puhkeala haljastuspõhimõtted

Kontseptsiooni eesmärk on määrata puhkeala haljastuse põhimõtted ja etapid, millises järjekorras hakatakse haljastustöid tegema, ütles Meie Maale Kuressaare linnaarhitekt Lilian Hansar.
“Pannakse paika, missugune haljastus hakkab olema rannas, milline lossivallidel, missugune pargis. Selles töös tuuakse näiteks ära, kas võtta lossivallidelt puud täitsa maha või jätta natuke alles,” selgitas Hansar.
Üldpõhimõtteis sisaldav kontseptsioon saab aluseks detailsematele haljastusprojektidele, mille järgi hakatakse konkreetseid puid ja põõsaid kas siis maha võtma või juurde istutama. Kontseptsioon jääb puhkealal haljastustööde aluseks nii linnale kui eraettevõtetele.
Hansar avaldas lootust, et kontseptsioon saab valmis algava aasta esimesel poolel. Haljastuskontseptsiooni tellis linnavalitsus Tallinna firma DIA Arhitektuur maastikuarhitektilt Tiina Tuulikult ilma konkursita.
“Eestis on lihtsalt väga vähe selliseid ettevõtteid, kes üldse haljastusküsimustega tegelevad. Mina ausalt öelda ei teagi teisi,” põhjendas Hansar linnavalitsuse valikut.
Tiina Tuulik ütles Meie Maale, et ettepanek alustada kontseptsiooni väljatöötamist tuli Lilian Hansarilt ja volikogu keskkonna – ja ehituskomisjoni esimehelt Toivo Aldilt, kes on talle varem tuttav oma isikliku eravalduse haljastuse tellijana. Tuulik ütles, et kontseptsiooni koostamine läheb linnale maksma paarkümmend tuhat krooni.
Eesti üks tuntumaid maastikuarhitekte Tiina Tuulik on varem koostanud Kuressaare sanatooriumi esise ala haljastusprojekti, samuti Tõrva linna ja Tallinnas uue kunstimuuseumi maa – ala haljastuskontseptsiooni.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised