-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Kärla klubis avati Päkapikutuba

Päkapikutuba asub kohalikus klubis ja selle perenaiseks on valla kultuuritöötaja Virge Varilepp, kuid üritusi lastele aitavad korraldada ka lasteaia juhataja Maret Metsmaa ja kooli huvijuht Maritana Kala.
Lapsed joonistavad ja valmistavad jõuluehteid, toimuvad mitmesugused osavus – ja võistlusmängud, üheskoos õpitakse jõululaule. Kõige rohkem rahvast tuli aga diskole, kus koolieelikud ning igas vanuses kooliõpilased rõõmsasti koos tantsisid. Vahepeal loevad päkapikud lastele muinasjutte, pakuvad maiustusi.
“Lapsed saavad siit kaasa tujuküllase pühademeeleolu ja see jõuab ka nende kodudesse,” arvas Virge Varilepp. Aga aastavahetuse üritused Kärlal algasid valla kuuse piduliku avamisega uue kaupluse ees. Lapsed riputasid kuusele ehteid, süüdati küünlad, kõneles vallavanem. Kärla koolis toimus traditsiooniline koolilaat, kus pakuti müügiks hulgaliselt enda valmistatud jõulukaarte, küpsetisi jm. Korraldati ka ülevallaline päkapikujooks, millega õpilased viisid jõulutervitusi kohalikele asutustele.
TÕNU ANGER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised