-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Hinnakomisjoni liige sai tapmisähvarduse

Toivo Alt väitis, et teisipäeva õhtul telefoniautomaadist helistanud mees soovitas tal komisjoni tööst tagasi astuda, kui oma elust lugu peab. Kolmapäeval pidas Alt nõu oma mõttekaaslastega, kes soovitasid tal komisjoni töös osaleda ja lubasid hoolitseda tema julgeoleku eest.
Aldi sõnul tõdes tariifikomisjon kolmapäeval, et Pricewaterhouse Coopersi (PWC) finantsaruanne Saaremaa Laevakompanii (SLK) majandustegevuse kohta käsitleb vaid 2000. aastat. Alt lausus, et üldse ei ole audiitorid saanud detailset finantsinformatsiooni laevakompanii 1994. – 1999. aasta majandustegevuse kohta.
“Info puudumine takistas audiitorfirma esindajatega diskussiooni tekkimist. Küsisin, kas SLK laevade klassitaastusremondi senise riigipoolse väljamaksmise asemel poleks mõttekam võtta laevad riigi arvele ja rentida laevakompaniile,” rääkis Alt Meie Maale.
Seepeale teatas SLK omanik Vjatsheslav Leedo, et laevad on eellepinguga juba teisele firmale müüdud, see tähendab, et järgmisest aastast hakkab SLK laevu rentima.
“Rendihind tulevat Leedo väitel odavam kui praegu on taanlastelt renditud Viire hind, suurusjärk pidi tulema 14 – 15 miljonit,” kommenteeris Alt.
Laevakompanii tuleva aasta dotatsioonisumma arutelul pakkus Alt välja 5 – protsendilise tõusu, viidates tänavusele kehvale suvele.
“SLK ise prognoosib tänavusest 5 miljoni krooni võrra väiksemat piletimüügi tulu,” sõnas Alt.
“Leedo küsis meie komisjonilt koguni, mida te siin eelarvet üldse arutate, see on meie ja ministeeriumi omavaheline asi, meie ütleme oma kulud ja riik kas tellib või ei telli parvlaevaühenduse teenust,” rääkis Alt.
Tema sõnul teab praegu üldsus, et SLK pole liinilepingut rikkunud.
“Samas on AS Saare Finants saanud SLK – lt kümme miljonit, Polar – Rent 1,9 miljonit krooni, selle aasta 31. oktoobri seisuga on Kuressaares pansionaadi ehituseks kulunud 3,7 miljonit,” selgitas Alt.
Järgmine tariifikomisjoni kokkusaamine on jaanuaris, selleks ajaks tutvuvad liikmed põhjalikult auditiga.
12 – liikmelisse tariifi – ja hinnakomisjoni kuuluvad Saaremaalt maavanem Jüri Saar, Kihelkonna vallavanem Aivar Kallas, Kuressaare volikogu esindajana Toivo Alt ja Isamaaliidu Saaremaa piirkonna esimees Mart Tamm. Hiiumaalt kuulub komisjoni kolm liiget, Läänemaalt üks ja ministeeriumist neli inimest.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised