-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Rahvaarv vähenes ligi kolmesaja inimese võrra

Saaremaa rahvastiku arvestuse andmebaasi andmeil elas detsembri alguse seisuga Kuressaare linnas 15 976 ja kogu Saare maakonnas 39 207 inimest. Saare maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja kt. Avo Levisto märkis, et Kuressaares on tänavu esmakordselt kogu ajaloo jooksul sündinud rohkem lapsi kui kogu ülejäänud Saaremaal kokku.
“Seda põhjusel, et viimase kahe – kolme aastaga on Kuressaare elanikkond tublisti noorenenud – maanoored siirduvad elama linna,” selgitas Levisto.
“Samas lähevad Kuressaare enda noored omakorda paremat elu otsima mandrile,” lisas ta.
Maakonnas registreeriti 11 kuuga 306 uue ilmakodaniku sünd, Kuressaares sündis 156 ja teistes omavalitsustes kokku 150 last. Poisse on sellel aastal sündinud 162 ja tüdrukuid 144.
Statistika kohaselt vähenes tänavu sündide arv eelmise aasta 11 kuuga võrreldes 21 võrra ja 1997. aastaga võrreldes 27 võrra. Jätkuvalt ainus positiivse iibega Saaremaa omavalitsus on Kuressaare linn, ilmselt kõigi aegade väiksem on hetkel Mustjala valla elanike arv – esmakordselt alla 900.
Levisto tõdes, et kogu maakonna ja eriti Kuressaare linna rahvaarv väheneb kiiresti ja jätkuvalt suure väljarände tõttu.
Kogu Saaremaa elanikkond on tänavu vähenenud 269 inimese võrra, negatiivse iibe tõttu on number väiksemaks jäänud 127 ja väljarände tõttu 142 võrra.
Rahvaarv on vähenenud kõigis omavalitsustes peale Kaarma ja Ruhnu valla.
Mullu jaanuarist novembrini vähenes Saaremaa rahvaarv negatiivse iibe ning väljarände tõttu 120 inimese võrra.
Rahvaarv ja selle muutumine

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised