-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Praamitoetuse summa jääb tõenäoliselt samaks

Riigieelarve projekti kohaselt on tuleval aastal mandri ja saarte vahelise laeva -, lennu – ning praamiliikluse doteerimiseks ette nähtud 63 miljonit krooni, millest Saaremaa Laevakompanii saab 55 miljonit.
Laevakompanii hinnangul oleks tuleval aastal vaja 40 miljoni võrra rohkem dotatsiooni. Firma põhjendab soovi kütusehinna järjepideva tõusu ja USA dollari tugevnemisega.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson ütles eile BNS – ile, et eelarve parandusettepanekute esitamisel oli laevafirmale antava otsetoetuse suurendamine küll kõne all, kuid lõppkokkuvõttes langes see siiski ära.
“Ma usun, et toetuse suurendamine oleks mingite teede – ja sideministeeriumi siseste manöövrite käigus olnud isegi võimalik, kuid ju siis ei jõutud selles asjas kokkuleppele,” sõnas Jürgenson.
Saaremaa Laevakompanii teatas eile, et firma loodab parlamendi liikmete riigimehelikkusele ja usub, et riigipoolset tellimust siiski suurendatakse.
“Praamiliiklus on sisuliselt maanteepikendus ja puudutab kümnete tuhandete inimeste elu Eestis, seetõttu on oluline, et parlament suudab üle olla ametkondlikest ja poliitilistest diskussioonidest ja langetab riigimeheliku otsuse,” märkis Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk.
Rihvki sõnul on firmal põhjust loota dotatsioonisumma suurendamisele seda enam, et nii äsja audiitorfirma Pricewaterhouse Coopers (PWC) poolt läbi viidud audit kui ka teede – ja sideministeeriumi varasemad kontrollimised on näidanud riigi raha sihipärast kasutamist.
Laevakompanii on varem lubanud piirata praamireiside arvu, kui riigi toetussumma ei kasva. Eile ei soovinud Rihvk BNS – ile veel öelda, kas ja millisel määral firma sõidugraafikut ja selle tihedust muudab.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised