-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Eesti elanikud on demokraatias pettunud

Kui eelmisel aastal oli demokraatia arenguga rahul 46 protsenti, siis tänavu vaid 25 protsenti eestlastest. Mitte – eestlaste rahulolu on langenud 45 protsendilt 28 – le, selgus uuringufirma Saar Poll eile avaldatud uuringust.
Saar Polli juht Andrus Saar ütles, et niivõrd madalat hinnangut ei ole ette tulnud alates 1991. aastast. Kahe viimase aasta jooksul on rahulolematus kasvanud just eestlaste seas.
Uuringu järgi suureneb järjest inimeste arv, kes leiavad, et ei saa valitsevate institutsioonide otsuseid mitte kuidagi mõjutada.
Ühes valitsevate institutsioonide usaldamatuse süvenemisega on kasvanud ka nende hulk, kes soovivad, et võimule tuleks tugev juht ja lööks korra majja. Tugeva juhi järele tunneb vajadust 66 protsenti elanikkonnast, kusjuures nende seas on kasvanud just eestlaste osakaal.
Andrus Saare sõnul on rahulolematuse kasv väga tihedalt seotud elanikkonna toimetulekuga. Riiklikke institutsioone usaldavad peamiselt need, kelle sissetulek on suurem.
Valdav osa mitteusaldajatest kuulub Saar Polli andmeil inimeste gruppi, kes teenivad kuni 2000 krooni kuus pereliikme kohta. Nende seas, kelle sissetulek on ka vaid 500 krooni suurem, on mitteusaldajaid tema sõnul juba märksa vähem.
Enda toimetuleku pärast on mures 55 protsenti elanikkonnast.
BNS/MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised