-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Minister Heiki Kranich:Undvasse sadamat ei tule

Eile Saaremaal viibinud keskkonnaminister kinnitas, et toetab igati süvasadama rajamist, kuid see tuleb ehitada paika, kus keskkonnamõjud oleksid kõige väiksemad.
Ministri sõnul pole Undva variandi kallal mõtet enam vaeva näha, kuna Uudepanga lahes on negatiivsete keskkonnamõjudega kaasnev kahju oluliselt suurem kui sadamast saadav kasu. Kranich viitas ka Eesti kaptenite klubi seisukohale, mille järgi on Uudepanga lahte sissesõit liialt ohtlik.
Valitsus ei ole sadama asukoha suhtes seni oma seisukohta võtnud, viidates, et selle peavad otsustama saarlased ise. Minister Kranichi sõnul tuleb valitsusel aga peagi oma seisukoht välja öelda, kuna hoonestusõiguse riigi maale jäävale Undva sadama alale saab anda valitsuse otsusega.
Mina kavatsen vastu hääletada, kinnitas Kranich ja viitas, et Tagalahe – äärsete Vaigu ning Suuriku ja Kuriku sadamakoha puhul ta vastu ei oleks.
Maavanem Jüri Saar ütles, et aktsepteerib ministri seisukohta, kuigi peab sadama rajamist võimalikuks ka Undvasse. Saar möönis, et ministri vastuseisu tõttu on kimbatuses nii maavalitsus kui Kihelkonna vallavalitsus, kes seni on Undva varianti jõuliselt toetanud.
Kranichi hinnangul ei tähenda Undvast loobumine ajas mitte kaheaastast tagasi, vaid edasiminekut. Tänu tehtud uuringutele on nüüd olemas baas, mille põhjal langetada mõistlik valik.
Minister lisas, et tõsise investori jaoks, kes tahab süvasadamat rajada, ei saa olla takistuseks soovitus ehitada sadam esialgsest kohast kolm kilomeetrit eemale.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised