-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Lennuk jätab koduteel merre 40 pudelpostikirja

Heiti Rebase sõnul on Lennuki viimase, 2000 meremiili pikkuse teekonna pudelipostiga tähistamine ainulaadne võimalus tutvustada maailmale Lennuki merereisi ja Eesti purjetamist.
“Mulle tuli see mõte kohe, kui nad reisile läksid, aga välja käisin selle alles nüüd,” sõnas Rebane, kes on palju lugenud pudelposti kasutamisest ja seda lastega ka juba varem proovinud.
Lennuki meeskonnale läkitatud kirjadest visatakse üksteist tükki vette Aafrika rannikul ja 25 Euroopa vetes. Rebase sõnul polnud asjal varem mõtet, sest ilmselt oleksid pudelid India ja Vaikses ookeanis suuresti asjatult kaduma läinud.
Postiga Lõuna – Aafrikasse Kaplinna saadetud kiri sisaldab sõnumit ümbermaailma reisil viibiva Eesti jahi Lennuki, kapten Mart Saarso ja Kuressaare Jahtklubi kohta.
“Kui leidjad meiega ühendust võtavad, siis näeme, kuidas post merd mööda liigub,” sõnas Rebane, kelle hinnangul võiks pudelis saadud kiri olla leidjale heaks suveniiriks.
Rebane loodab, et tema ja Saaremaa Merispordi Seltsi nimele tuleb pudelposti leidjatelt ka vastuseid.
“Elan Lennuki sõidule pidevalt kaasa ja hoian nendele pöialt,” märkis jahi meeskonnaga kirjavahetust pidav Rebane, kes vaatamata oma kõrgele eale oleks olnud ka ise valmis retkele minema.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised