-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Hüvitusfond arestis Nas-Fili vara

2003. aasta keskel tegevuse lõpetava Hüvitusfondi laenuosakonna juhataja Madis Raidma ütles Meie Maale, et kui Nas-Fil – i omanikega kokkulepet ei saavutata, peab fond arestitud vara müüma hakkama. Samas ei välistanud Raidma töö jätkumist firmas.
“Kuigi ka pangaarve on arestitud, pole me tegevust arestinud, töö tegemiseks on ka teisi võimalusi,” selgitas Raidma.
Tema sõnul nõuab Hüvitusfond Nas-Fililt tagasi küll kogu summat korraga (Meie Maale andmeil üle viie miljoni krooni), kuid samas ei olevat välistatud ka kokkulepped.
“Lisatagatiste, graafikutena, mis iganes,” lausus Raidma. “See, et Nas-Fil sai sel nädalal Euroopa Liidu ekspordiloa, näitab, et tulevikuperspektiivi ettevõttel on.”
Raidma eitas võimalust, et keegi teine võiks võla makstes Nas-Fil-i ära osta.
Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna ütles, et varade arestimine pole ületamatu probleem.
“Järgmisel nädalal saavad asjad oluliselt selgemaks, kõik sõltub sellest, millised on maksmise variandid ja kuidas finantseerimine jätkub,” lausus Kõuhkna.
“Võibolla on meil hoopis huvi finantseerija välja vahetada,” lisas ta.
Läätsa kalatööstuse juhataja Heiko Viks ütles, et sellest nädalast võttis Läätsa osa Nas-Fili töötajaid oma palgale ning Läätsa teeb Nas-Fil – is praegu oma nimel toodangut.
“Läbirääkimised on kestnud juba liialt kaua, andsime oma toorme, materjalid, et sealsed töötajad saaksid teenida, oleme ikkagi ühe kontserni ettevõtted,” selgitas Viks.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised