-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Muhulased pelgavad Peterburi narkomaane

Umbes kuu aja eest avastas Rinsi küla elanik Milla Vaher oma põllult moonipeenra juurest vene keelt kõneleva noormehe ja neiu, kes äraajamise peale vastasid, et ei saa aru. “Eks nad rohkem jalutavad ringi ikka õhtuhämaruses,” lausus Vaher preestrimaja uute asukate kohta.
Asukad Muhusse toonud ettevõtja Toomas Roosalu väitis algul Maalehele, et tal on tavaline ratsaturismitalu, ehkki konstaabel Hillar Peegel selgitas välja, et Peterburist pärit noormees ja neiu on läbinud narkovastase ravi.
Seda kinnitas ka noortega kaasas olnud psühholoog, kes ütles konstaablile, et noored on tulnud Peterburi Aleksandri haigla kaudu.
Toomas Roosalu väitis, et tema nagu kõigi turismitalunike külaliste hulgas võib olla nii endisi narkomaane, alkohoolikuid kui ka psüühikahäiretega inimesi.
Hiljem lisas ta siiski, et need inimesed on saanud ravi ja tulevad nüüd ravijärgselt puhkama.
“Idee on tuua nad oma endisest keskkonnast välja, et nad ei satuks tagasi sinna, kus olid enne haiglat,” ütles Roosalu.
Muhu valla sotsiaalkeskuse juhataja Elle Ots muretseb aga kõige rohkem seepärast, et ka koolilapsed käivad pastoraadihoonest mööda.
“Väga väike protsent narkomaane suudab tavaellu tagasi pöörduda,” ütles Ots välja külarahva kartuse.
Preester Feliks Kadarik kõneles, et ka temale ja Rinsi koguduse juhatusele rääkis Roosalu ainult ratsaturismi – talu rajamisest ja tõi kohale ka neli hobust.
Suusõnalise loa preestrimajja asuda andis koguduse juhatus Roosalule seepärast, et too lubas maja korda teha ja hiljem väikest üürigi maksta.
Kirjaliku lepingu Roosaluga pidi sõlmima kiriku keskvalitsus Tallinnas. Leping jääb vähemalt esialgu sõlmimata ja seda mitte ainult külarahva sinodile saadetud protestikirja tõttu.
Eesti Apostlik – Õigeusu Kiriku lepinguline jurist Ard Hellamaa sõnas, et ehkki narkomaanide ravi ja nende õigele teele juhtimine on üks kiriku olulisi eesmärke, tuleb seda teha professionaalselt.
“Sinodi seisukoht on, et lepingut ei saa sõlmida enne, kui on tagatud hoolealuste professionaalne järelevalve ning maja vastab sanitaartingimustele,” rääkis Hellamaa. “Praegu on see hoone liiga halvas seisus, et seal üldse kedagi vastu võtta.”
MERIKE PITK
Maaleht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised