-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Jalgpalliklubi Kuressaare muudetakse profimeeskonnaks

Lõppenud hooajal Eesti jalgpallimeistrivõistlustel meistriliigas seitsmendaks tulnud FC Kuressaare alustas detsembri alguses ettevalmistust kevadel algavateks mängudeks uues ja noorendatud koosseisus, kus tuumiku moodustavad tänavu FC Valgas mänginud peamiselt alla 20 – aastased jalgpallurid.
FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et klubi strateegiline plaan nägi juba eelmisel aastal ette, et 2001. aastal tehakse meeskond poolprofessionaalseks Tallinnas treenivaks meeskonnaks, kes kodumängud mängib Kuressaares.
“Aastal 2002 peab FC Kuressaare saama elukutselistest mängijatest koosnevaks meeskonnaks, kes baseerub Saaremaal,” märkis Penu. “Järgmisel aastal tehakse enamusele poistele ettepanek asuda elama Kuressaarde.”
Penu sõnul vana koosseisu põhjal täisprofessionaalset võistkonda luua ei saanud, sest meeskonnas mängisid peamiselt amatöörid, kelle vanuski ei luba oma elus enam sellist pööret teha.
“Seetõttu tuli see julge samm teha ja alustada elukutselistest koosneva satsi loomist,” lausus klubi president, lisades, et iga uue meeskonna ehitamine peab hakkama nullist. “Sama probleem oli ka kolm – neli aastat tagasi Viljandis, aga nüüd on kogu meeskond seal paigas.”
Penu möönis, et muudatused FC Kuressaare koosseisus võivad tuua kaasa tagasimineku mängu kvaliteedis ja huvi vähenemise, sest noor meeskond võib hakata meistriliigas taas vaid kaotama.
“See on väike samm tagasi, et teha tulevikus suur samm edasi,” märkis ta, lisades, et kaotus lahingus ei tähenda kaotust sõjas.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised