-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Vallavanem Kallas ei näeerahuvides probleemi

Milline on teie seisukoht seoses volikogu liikmete Karl Teäri ja Raivo Lõbusa esitatud protestiga?
Kui on protest, las maavalitsus tegeleb selle protestiga.
Kas Aivar Kallas on oma isikliku huvi Pitkanina maaüksuse erastamisega seoses taandanud?
Miks ma peaksin taandama?
Tekib küsimus, kuidas saab vallavanem anda korraldusi valdkonnas, kus tal on erahuvi?
Siin on täpne protseduur, mida me oleme kõikide asjade suhtes jälginud ja paraku on nii, et vallavanem elab ise samas vallas, mille kohta ta korraldusi annab. Ka teede hööveldamine ja postiside korraldamine on teatud määral vallavanemaga seotud.Asi on selles, et maa erastamise korraldaja on maavanem. Vallavalitsus annab maavanemale soovitusliku korralduse, oma ettepaneku, kuidas piirata subjektide ringi ja kas teha suuline või kirjalik oksjon. Reeglina on soovituslik korraldus vallavalitsuse tehtud, aga teoreetiliselt saab seda teha ka vallavolikogu. Vastavalt maareformi seadusele on maade asjade korraldamine vallavalitsuste pädevuses ja praktikas seda ka jälgitakse. Maavanem vaatab soovitusliku korralduse läbi ja teeb oma ettepanku, keda ta enampakkumisele kutsub.
Tänavu mais omavalitsustele saadetud kirjas teatab maavanem Jüri Saar, et juhul kui mõni omavalitsus soovib maaüksuse erastamist suulisel enampakkumisel, esitab omavalitsus selleks maavanemale kirjalikult motiveeritud taotluse.
Miks ei võtnud vallavalitsus soovituslikku korraldust vastu juba septembris toimunud oksjoni tarvis?
Erastamisele kuuluvate maaüksuste nimekirjad kahjuks ei jõudnud üldse minuni, kuna nad mingi koosoleku käigus läksid ilmselt minu paketist kaduma. Ütleme, et inimliku eksituse või väikse segaduse tõttu ei olnud nad meil töödeldavad.
Oleme selle punktiga siin piisavalt järanud ja meie jurist pidi tegema volikogu liikmetele vastuse. Ma ei taha sellist aruandlust ajakirjandusele üldse teha. Tegelikult võiks ajakirjandus uurida, millise kaebuse alusel millised kirjad on tehtud. Ma tean täpselt ka seda, kes selle kaebuse taga on ja mis on need puhtisiklikud motiivid.
See, et ma praegu siin rääkisin, tähendab lihtsalt seda, et ma viitsin praegu lobiseda. Aga tegelikult on mul siiber sellest lobisemisest, tõestamaks, et mina pole kaamel.
Tahaksin siiski öelda, et kui maavanem palub vallavalitsusi oma taotlusi motiveerida, siis Kihelkonna valla soovituslikul korraldusel puudub igasugune põhjendus enampakkumisel osalejate ringi kitsendamiseks. Millega on põhjendatud selle maaüksuse enampakkumisel osaleda võivate isikute ringi piiramine?
Sa apelleerid nendele asjadele mida sa ei tea, see on tüüpiline lugu. Kui sa ei tea näiteks seda, et meie motivatsiooni on vallavalitsus eelnevalt arutanud, siis pole mõtet teistpidi ka väita. Meil on motivatsioonid olemas. Selleks on maatükkide erastamise algatajate avaldused. Me võime seda arvestada ja võime mitte arvestada, kuid siis me läheme avaldaja sooviga vastuollu ja peame asju vastupidiselt põhjendama. [Meie Maa tutvus Saare Maavalitsuses kõigi nelja maaüksuse toimikuga, kuid mingeid avaldusi enampakkumise osalejate ringi muutmise kohta seal ei leidunud.]
Kuigi väidate, et olete Pitkanina maatüki erastamisest endiselt huvitatud, olete te vallavalitsuse soovitusliku korralduse tulemusel erastajate ringist ilmselt välja arvatud. Kuidas seda mõista?
Kui ma sinna ringi praegu ei kuulu, siis on see minu vaba tahe sinna ringi mitte kuuluda. Ma usun, et sa ei ole nii ebakompetentne maade erastamise küsimuses, kui sa tahad praegu välja näidata.
Tee see artikkel ära jumala rahus. Aga ma palun olla ülimalt täpne ja kui see peaks riivama Kihelkonna vallavalitsuse ja eriti Aivar Kallase asju, siis lase ka mul sõna võtta. Ehkki ma ei taha hakata ajalehes klaarima Kihelkonna vallavalitsuse asju, mis on esile kutsutud Kihelkonna valla teatavate kodanike sügavast isiklikust erahuvist teatud probleemide tõstatamiseks ülimalt kõrgel tasemel. Aga ajaleht peab ka ennast müüma ja väga hea on müüa nii, et Kihelkonna vallavanem on segatud maa erastamise afääri.
Aga kas see siis ei ole nii või ?
Kuule tead, Lember, ma räägin suga edasi siis, kui sa tuled siia minu juurde täna ja me räägime kohapeal. Ma enam telefoniga ei vestle. Aitäh.
AIN LEMBER

Eelmine artikkelKahtlas meenutati keelemees Aavikut
Järgmine artikkelLühiuudised
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised