-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Rahvateatril valmis kuuldemäng

Saarlasest autori kuuldemäng jutustab ühe saarehaigla kiirabibrigaadi tööst ja läbielamistest ühel tormisel ja tuisusel talveööl.
“Olen sellesse loosse kirjutanud oma praktika ja läbielamised. Meditsiini – ja regionaalprobleemid, väikesaarte seaduse puudumine, natuke ekstreemsust, ju see kõik oli mul vaja kuidagi lahti kirjutada,” rääkis tüki autor Meelis Uustulnd.
Autor jäi kuuldemängu lõpliku versiooniga ülimalt rahule.
“Meie rahvateatri näitlejad on teinud ära suurepärase töö, nii muusikaline kujundus kui lavastus meeldisid mulle väga,” sõnas ta.
Ehkki tõsiseid teemasid lahkav kuuldemäng “Deemonid ja haldjad” on kirjutatud kolm aastat tagasi vabariikliku kuuldemängude võistluse tarvis, annab see rahvateatri kunstilise juhi Ellen Teemuse hinnangul hästi edasi meie igapäevaelu probleeme nii meditsiinis kui väikesaarte eluolus laiemalt.
Etenduse lindistus, montaaz ja muusikaline kujundus tehti ära rahvateatri ja kultuurikeskuse oma jõududega, ainus väljastpoolt tulnud abiline on lavastaja Härmo Saarm.
“Rahvateatri näitlejad said temasuguse korüfee käe all väärtusliku ja senikogemata lindistuskogemuse,” märkis Teemus.
40 minutiline raadioetendus on lindistatud nii, et seda saab mängida kolmes jaos.
Teemuse sõnul annab see firmaomanikele võimaluse osade vahele reklaami tellida.
“Tahame oma kuuldemängu levitada võimalikult üle Eesti. Praegu on selle lubanud eetrisse lasta Kadi raadio, läbirääkimised käivad Kaguraadioga ja kavatseme seda pakkuda ka Kuressaare Pereraadiole,” ütles Teemus.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised