-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Maavalitsus ja Neomobile kokkuleppele ei saanud

“Kuna maavalitsuse seisukohad on meie arvates seadusevastased,” peame oma õiguste eest seisma, ütles Neomobilet esindava Paul Varuli advokaadibüroo advokaat Ants Mailend.
Eilse lepitusmenetluse käigus selgitasid maavalitsuse esindajad, et Neomobile pakkumist ei tunnistatud nõuetele vastavaks kolmel põhjusel.
Esiteks oli osa tehnilise ülevaatuse kaarte kaotanud kehtivuse, teiseks ei saanud Neomobile pakkumist teha viiele aastale ja kolmandaks mittevastavuseks loeb maavalitsus seda, et Neomobile tegi pakkumise kõigile kolmele liinigrupile korraga.
Ants Mailend selgitas, et mõnede tehnoülevaatuse kaartide aegumise põhjustas liinikonkursi ootamatu pikendamine, viieaastast lepingut aktsepteerib ka teede – ja sideministeeriumi esindaja.
Samuti sai Neomobile pakkumise teha kõikidele liinigruppidele, kui olid välja toodud hinnad erinevate gruppide kaupa.
“Selles osas oli Neomobile jaoks tegu riskiga,” tõdes Mailend.
“Kui keegi oleks mingile grupile teinud soodsama pakkumise, oleks Neomobile mängust välja jäänud. Kuid see ei saanud olla põhjus pakkumist mitte läbi vaadata,” selgitas ta.
Advokaat märkis, et Neomobilel on viie tööpäeva jooksul õigus esitada kaebus riigihangete ameti vahekohtule, kuid ta pidas tõenäoliseks, et firma võib pöörduda ka halduskohtusse.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised