-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Lühiuudised

Nas-Fil sai Euroopa Liidu ekspordiloa
Euroopa Komisjon andis sel nädalal 38 Eesti kalatööstusele ja kalatöötlemislaevale loa eksportida oma toodangut Euroopa Liidu riikidesse.
Loa said teiste seas AS Japs Kalatööstus, AS Pärnu Laht Pärnumaalt, AS Nas – Fil Saaremaalt ning Paljassaare Kalatööstus.
Saarlasest filmimees Raag ETV juhatuses
Ringhäälingu nõukogu hääletas teisipäeva õhtul Eesti Televisiooni (ETV) juhatuse kaheks uueks liikmeks filmimehe Ilmar Raagi ja audiitorfirma endise töötaja Jaanus Kõusaare.
ETV hanketoimetuse juhi kohal oleva Ilmar Raagi ülesandeks juhatuses on programmide sisuga tegelemine.
ETV majandusküsimustega tegelema hakkav Jaanus Kõusaar on töötanud ETV – s paar nädalat ning tuli televisiooni audiitorfirmast Price Waterhouse Coopers. Seni oli ETV juhatuse ainsaks liikmeks selle esimees Aare Urm.
Pürotehnika kaob müügilt
Täna jõustuv majandusministri määrus sätestab, et 1. novembrist 26. detsembrini on välitingimustes kasutatavate pauguefektiga pürotehniliste toodete jaemüük keelatud.
Omaalgatuslikult on pürotehnika müüki piiranud mitu Eesti linna. Ka Kuressaares tohib tugevatoimeliste paukude ja pistongide müügiga algust teha alles alates 27. detsembrist.
Luteri kirikutele riiklik restaureerimisprogramm
Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) ja valitsuse ühiskomisjon algatas kirikute restaureerimise riikliku programmi koostamise.
Kirikud said riigilt restaureerimistoetust tänavu 13 miljonit krooni, mille eest on tehtud hädaabitöid mitmekümne kiriku juures. Raha on kulunud eeskätt tornide ja katuste parandamisele.
Järgmiseks aastaks on loota riigieelarvest miljoni võrra suuremat summat.
Vandersellide kontserdireis
Esmaspäeval tegi koolidevaheline poistekoor Vandersellid väikese kontserdireisi. Poisid esinesid lauludega Kaarma, Valjala ja Kahtla koolis. Kontsert oli mehiselt ilus. Kava koosnes paljudest lauludest, jõululaulud aitasid keset talvepimedust luua ülevat meeleolu.
“Meil on plaanis käia vähemalt neis koolides, kus meie poisid õpivad,” sõnas koori dirigent Ludmilla Toon.
“Oleme rõõmsad, et tegutseme. Me tahame laulda ja oleme nüüd lõpuks, viiendal aastal, saanud endale materiaalse toetuse, mida siiani pole olnud. Kõige rohkem ootame mõistmist. Aga me oleme ise väga rahul.”
Kooris on poisid 13 koolist. Nad käivad koos kord kuus kahepäevases laululaagris, kus õpitakse laule, toimuvad isetegevusülevaatused ning tehakse sporti.
Vandersellidel on sõbrad Lätis Cesise I keskkoolis, lähitulevikus on soov Soome sõita, ka laulureis Saksamaale on paanis, lisas Ludmilla Toon.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised