-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Kihelkonna vallas puhkes tüli maa erastamise pärast

Kihelkonna vallavolikogu majanduskomisjoni esimees Karl Teär ja revisjonikomisjoni esimees Raivo Lõbus esitasid maavanemale protesti, milles paluvad peatada nelja Kihelkonna vallas asuva maaüksuse müümise homseks väljakuulutatud riigimaa suulisel enampakkumisel. Protest hõlmab Rootsikülas asuvaid Vesse, Lahe ja Sarabiku maaüksust ning Oju küla Pitkanina maaüksust, mille erastamise algataja on praegune vallavanem Aivar Kallas.
Tegemist on maatükkidega, mille müük septembris toimunud kirjalikul enampakkumisel ostja loobumise tõttu nurjus ja mis maavanem nüüd vallavalitsuse soovil varasemast kitsama osavõtjate ringiga suulisele enampakkumisele pani.
Protestijate hinnangul on maavanemale osalejate ringi kitsendamist soovitav 16. oktoobril vastu võetud vallavalitsuse korraldus “Piiratud enampakkumisel maa erastamise osavõtjate ringi määramine” õigustühine ja ebaõiglane.
Õigustühisus tuleneb protestijate sõnul asjaolust, et maa enampakkumisega erastamise eeltoimingud peab tegema kohalik omavalitsus ehk siis seaduse järgi vallavolikogu (KOKS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised