-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Kahtlas meenutati keelemees Aavikut

Minikonverentsil esinesid 8.-9. klassi õpilased huvitavate ettekannetega Johannes Aaviku elust ja loomingust. Ülevaate J. Aaviku eluteest tegi Janis Lõhmus: sellest, mis keeli oskas ja mis keeli õpetas Aavik, rääkis Margit Vana. Teemal “Stahl, Ahrens, Aavik” esines Braid Torn, Aaviku loodud sõnu tutvustasid Kadri Nõgu ja Virge Mets.
Ettekande “Aavik ja muusika” tegi Piret Aasmaa. Aaviku mälestuste jäädvustamisest rääkis Virgo Mets ning luges ette oma kirjandi “Synge ulm”, mis kirjutatud keelemehe sõnadega. Katkendeid Aaviku kirjeldusest “Linnatee” esitas Getter Aavik. “Kümme stseeni Aavikuga” etendas kooli näitering.
Külalisena viibis minikonverentsil Tallinna Pedagoogikaülikooli professor Jaan Õispuu, kes esines sõnavõtuga ja kinkis koolile raamatuid. Põhjaliku ettevalmistustöö tegi kooli emakeele ja kirjanduse õpetaja Hilja Koel.
Osalejad said kingituseks voldiku ning võisid ettekandeid kuulates rüübata morssi. Lisaks oli kõigil võimalus ristsõna lahendades kasutada vastsaadud teadmisi. Sel päeval ilmus ka J. Aaviku 120. sünniaastapäevale pühendatud ajaleht Koolielu, mille pani kokku õpetaja Hilja Koel.
Pärast konverentsi käidi ühiselt Randvere külas Johannes Aaviku sünnikodus mälestuskivi juures küünlaid süütamas.
RAILI NÕGU

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised