-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Liinilepingud hõljuvad ikka õhus

Neomobile esitas riigihangete ameti vahekohtusse Saaremaa liinihankekonkursi kohta kaebuse esmaspäeval. Protesti tõttu ei ole maavalitsus asunud teeninduslepingu sõlmimisele konkursil edukaks pakkujaks tunnistatud AS – iga Sareta.
Maavalitsuse majandusosakonna juhataja Hans Teiv märkis, et teeninduslepingut ei saa sõlmida varem kui kümme päeva pärast konkursi lõppu, sest niikaua on asjaosalistel õigus proteste esitada.
“Enne pole mõtet, äkki tühistatakse,” möönis Teiv.
Lääne – Saaremaa liine opereerima valitud Sareta bussid asuvad firma juhi Enno Liiva kinnitusel liinidele 1. jaanuarist.
Liiva sõnul on ettevõttel selleks vajalik kogus busse olemas, samuti on elavalt reageeritud lehes ilmunud kuulutustele, milles Sareta otsib dispetshereid, bussijuhte ja remondilukkseppi.
Liinikilomeetri hinnaks pakub Sareta uuest aastast 45 senti, hinnatõusu võib Enno Liiva sõnul tingida kütuse hinna tõus. Neomobile pakkumises oli liinikilomeetri hind 55 senti, see on praegusest 10 senti kõrgem.
Liinikonkursil üles astudes viitas Sareta, et firma busside hoidmiseks ja remondiks vajalik koht on AS – i Auto Kuressaare territooriumil. Eile kinnitas Auto Kuressaare juht Aarne Brokmann, et tegu oli suulise kokkuleppega, mis enam ei kehti.
Enno Liiva sõnul ei ole see probleem, kuna Saretal on juba valmis vaadatud uus koht, kus busse hoida ning remontida.
Kuressaare linnaliinide tuleviku suhtes valitseva selgusetuse tõttu võtab linnavolikogu homme vastu pöördumise Saare maavalitsuse poole, ütles volikogu esimees Peeter Jalakas.
“Kaks nädalat on aega, kuid uut vedajat pole linnaliinidele veel leitud,” põhjendas ta volikogu muret.
Hans Teiv kinnitas, et maavalitsus otsib läinud nädalal välja kuulutatud läbirääkimistega piiratud pakkumise raames vedajat ka Ida – Saaremaale ja linnaliinidele.
“Räägime läbi, otsime,” ütles Teiv. “Keegi 1. jaanuaril sõitma peab. Me ei saa teistsugust olukorda lubada,” sõnas ta.
Senise vedaja toetuseks on asunud oma sõna ütlema ka reisijad. Kihelkonna, Salme, Lümanda ja Mustjala piirkonna bussides oli eilseks Neomobile toetuseks kogutud juba tuhatkond allkirja, mille bussijuhid kavatsevad täna maavalitsusele esitada.
MEHIS TULK,
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised