-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Politseikroonika

VARGAD JÄID VAHELE
Eelmisel neljapäeval peeti hulgilaos Makros kinni kaks noormeest, kes varastasid ligi 2,8 kg juustu 166.70 krooni eest ning 48 – kroonise tüki juustuvorsti.
Varasteks osutusid Torgu elanik Indrek J (17) ja Laimjala vallas elav Raul M (18), kes peavad mõlemad maksma 460 – kroonise rahatrahvi.
Laupäeval peeti Lossi kaupluses kinni Kaarma valla elanik Evar L (29), kes üritas varastada pudelit õlut Saku Rock. Edu kaupluses jäi juustuvargusel vahele kuressaarlane Jaanus K (35)
TALUMAJADEST VARASTATI
Reedel sai politsei avalduse, mille kohaselt on ajavahemikul 25. oktoobrist 6. detsembrini sisse murtud Pihtla vallas asuvasse talumajja, kust varastati mitmesuguseid majapidamistarbeid, alus – ja voodipesu, raamatuid, märke ja medaleid.
Kokku tekitati vargusega 5260 kroonine kahju.
Samas vallas oli sisse murtud ka teise talumajja, kust varastati antiikne kummut (kahju 3000 krooni). Mõlema juhtumi suhtes alustati kriminaalmenetlus.
VALVAS LINLANE TUVASTAS AVARII TEKITAJA
Reedel kell 12.12 teatati politseile, et Vaese Mehe kaubamaja hoovis sõideti sõiduautole Opel Rekord sisse ja avarii tekitaja lahkus sündmuskohalt. Tänu valvsatele linnakodanikele tabati liiklusõnnetuse põhjustaja, 25 – aastane Karin J.
Politsei pressiesindaja Anu Kivilo sõnul Saaremaa inimesed muutunud valvsamateks ja teavitavad üha sagedamini politseid kahtlastest isikutest ja nende liikumistest. Lisaks liiklusõnnetuse põhjustaja tuvastamisele aitas valvas kodanik politseil tabada ka pühapäeval Randveres asuvast saekaatrist aku varastanud noori.
Aku varguses kahtlustatuna peeti kinni Kuressaare elanik Andres A (18) ning Kaarma valla elanikud Ivar L (17) ja Maris R (16). Andres pandi kainenema, teised anti üle vanematele ning politsei alustas kriminaalmenetlust.
ISA JA POEG KAKLESID
Reede õhtupoolikul teatati Kärla vallast, et abikaasa ja poeg kaklevad. Tüli oli tekkinud ühise joomingu käigus, politsei saabudes leppisid isa ja poeg ära.
Ööl vastu pühapäeva teatati politseile kaklusest Kärla baari juures. Politseipatrulli kohalejõudmise ajaks olid arved juba klaaritud.
BUSSI MURTI SISSE
Pühapäeval tehti politsei avaldus, mille kohaselt oli sisse murtud Saaremaa ühisgümnaasiumi ühiselamu juures pargitud Tallinna Autobussikoondise autobussi.
PURJUTAJAD
Pühapäeval sattus kainerisse kuressaarlased Vello V (48) ja Andres O (37). Samal õhtul teatati Kuressaare haiglast, et purjus patsient ei taha lahkuda. Kainenema pandi Leisi valla elanik Kalle V (51).
POLITSEIOPERATSIOONID
Eelmisel teisipäeval kontrollis politsei Kuressaares asuvaid elaniketa hooneid ja keldreid ning noorukite kogunemiskohti.
Operatsioonil osales üheksa politseiametnikku, kontrolliti üheksat kogunemiskohta ja 27 alaealist, koostati üks protokoll. Samal ööl kontrolliti alaealiste viibimist Kuressaare lõbustusasutustes. Protokolle ei koostatud ning rikkumisi ei avastatud.
Kolmapäeval ja neljapäeval kontrollisid politseinikud busside tehnilise seisukorda. Kontrolliti üheksat bussi, avastati kaks väiksemat rikkumist.
Reedel ja laupäeval toimus Kuivastus ja Kuressaares politseioperatsioon “Kõik puhuvad”. Kuivastus kontrolliti 133 juhti, ühtegi protokolle ei koostatud, avastati üks alkoholi tarvitamise jääknähtudega juht. Kuressaares kontrolliti 176 juhti, koostati kaks protokolli, kaks juhti oli jääknähtudega.
ROOLIJOODIKUD
Tõnis Kirr (1959), elukoht Orissaare vald
Anti Suu (1966), Haapsalu
Andres Adamson (1982), Kaarma vald
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised