-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Maskid Raegaleriis

Nii Heli Männi fantaasiaküllased maskid kui Made Balbati külmades toonides graafika annavad vaatajaile edasi meeleolusid aastalõppu sobivast müstilisest teatri – ja karnevalimaailmast.
Kunstnik Heli Mänd alustas maskide tegemist paar aastat tagasi, Veneetsiast huvireisilt kaasa toodud põnevat sulelist karnevalimaski eeskujuks võttes. Nüüdseks on tal neid valminud umbes paarsada – igaüks oma ilme ja fantaasiaküllaste lisanditega.
“Need ei ole sellised maskid, mida päriselt ette panna saab, need on rohkem kunstiteosed, seinale panemiseks ja vaatamiseks,” osutas kunstiakadeemia maalieriala lõpetanud kunstnik, kes on maskinäituse ilmestamiseks üles pannud ka mõned teatridekoratsioonilikud maalid.
Maskide fantaasiaküllust tasakaalustavad graafik Made Balbati teatri – ja muusikamaailma kujutavad romantilised ja lüürilised tööd.
“Terviku mõttes olen sellele näitusele valinud tööd, mis kõik on teostatud kuivnõelatehnikas,” selgitas ta.
“Olen ikka armastanud kujutada muusikut ja minult on küsitud, miks. Üks põhjus on kindlasti see, et mulle meeldib muusika, teine põhjus see, et mind huvitab looja kui selline – inimene, kes loob. Muusik on minu jaoks mingis mõttes nagu looja koondkuju,” ütles Balbat, kelle sõnul on tema tööd Heli Männi maskidele sobivaks tasakaalustuseks ja täienduseks.
Maskinäituse avamisel tänavust näituseaastat kokku võttes ütles Raegalerii perenaine Lii Pihl, et sel aastal on Raegaleriis korraldatud üksteist näitust, mida on vaatamas käinud üle kolme tuhande inimese. Külastatavuse järgi olid kõige populaarsemateks väljapanekuteks Kunstisuvi ja Saaremaa kunstnike näitus “Sajandilõpu Saaremaa”.
Raegalerii teeb tema sõnul oma külastajatele jõulukuu puhul ka kingituse – jõuluhõngulisele ja fantaasiarikkale näitusmüügile “Maskiga ja maskita” on sissepääs kõigile tasuta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised