-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Ametikool lõi laineid Teeviidal

“Meie boks oli tervel messil tõesti üks atraktiivsemaid,” tõdes ametikooli huvijuht Marve Koppel.
“Kui kõik teised olid valdavalt valgete seintega ja tavapärases plakatistiilis kujundatud boksid, siis meie dekoorieriala õpilased olid asjaga rohkem vaeva näinud. Meil oli tehtud kassikujundus – selle järgi, et meie koolil on Kassi restoran. Taust oli must, laest rippus kassisabasid, hõõguvaid kassisilmi oli igal pool. Meie koolist huvitatud noortele pakuti mängida ka üht lihtsat mängu, kus igaüks sai teha mänguliselt oma valikuid – ja noortele see paistis väga meeldivat,” rääkis ta.
Et kuressaarlased oma väljapanekuga teistest erinesid, jäid nad silma ka Eesti Raadio saatetegijaile ning said anda oma kooli kohta ka raadiointervjuu.
Ehkki eelmine Teeviit toimus alles kevadel, leidis kahe päeva jooksul noortemessi üles 18 000 inimest.
“Kui seni on ühte kooli lõpetav noor uue kooli valiku teinud enamasti alles kevadel, siis nüüd tuleb see otsus teha juba varem – riigieksamid peavad ju peatselt valitud olema,” sõnas Koppel.
Kuna mess toimus sel aastal nii vara, esitati erialade kohta tema sõnutsi suhteliselt vähe konkreetseid küsimusi, enamasti korjati infomaterjali ja vaadati üldisemalt, mida ja mismoodi pakutakse.
Kuressaare ametikooli pakutavast tekitas suuremat huvi järgmisel aastal avanev võimalus omandada siin ärijuhtimise kutsekõrgharidus, noori huvitasid väga ka kunstilise kujundamise eriala ning sotsiaaltöö eriala lapsehoidmise haru.
Põhikoolijärgsetest erialadest tunti enam huvi kokanduse ja kunstilise kujundamise vastu.
“Ega ei saa kurta, üht – teist küsiti ikka kõigi erialade kohta,” nentis Koppel.
Teeviidal on Kuressaare ametikool ainsa Saaremaa õppeastusena esinenud juba mitu viimast aastat.
“Kui teised koolid saavad oma kohad täis saarlastest õpilastega, siis meile on tähtis, et siia tulekski õppima rohkem mujalt noori – nii lähevad nad pärast kooli lõpetamist mandrile tagasi ja ei võta siinseid töökohti ära. Usun, et selles suhtes on Teeviit oma ülesande täitnud – iga aastaga mandrinoorte hulk meie koolis suureneb.”
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised