-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Saarlased parandavad segast kalapüügiseadust

Saaremaa keskkonnateenistuse pakutud variandis tuleks seadusest hoopis välja jätta piiratud kalapüügi osa, harrastuspüügi vahendite hulka tuleks arvata nakkevõrgud, õngejadad, ääremõrrad suukõrgusega kuni üks meeter, vähimõrrad ja vähinatad. Vähipüügi peatüki saaks siis seadusest hoopis välja võtta.
“Kui see ära teha, oleksid kõik mured murtud, kõik soovijad saaksid nädalase, kuuse, või kolmekuuse kalastuskaarti osta ja kala püüda,” selgitas Raivo Kallas. Kalastuskaart on küll mõnevõrra kallim, kuid merele minna saavad Kallase väitel kõik soovijad.
Keskkonnaministeeriumi juristid ettepanekuga ei nõustunud, sest nemad peavad nakkevõrke ja õngejadasid kutselise kaluri kalapüügivahendiks. Juristid pakkusid omalt poolt parandusettepaneku lisada merega piirneva kinnistu juurde ka meresaartel asuvad vallad, kellel on merepiir. Kui see läbi läheb, jääks Saare maakonnas välja vaid Kärla vald, kellel pole piirnevust merega
“Asja tõsidus pole kõigi otsustajateni veel jõudnud, Reformierakonna juhatuse liige Jaanus Tamkivi sai alles siis aru, kui isa temalt küsis, kas ta uuest aastast enam merele minna ei saa,” vihjas Kallas oma lobitööle.
Keskkonnateenistuse peaspetsialist Jaan Ärmus peab kalapüügiseadust väga keeruliseks aetud dokumendiks.
“See, et jagatakse kalapüügivahendite kasutamise õigusi, on täielik nonsenss,” selgitas ta ja tõi paralleele jahindusest.
“Jahimeestele on ette antud ulukite arv, keda tohib küttida, ja see ei sõltu jahimeeste arvust. Kalapüügil võiks ka olla aluseks kala. Tegu pole ju suurte traalpüügi kogustega, vaid mõne protsendiga väljapüütavast kalast.”
Saaremaa Omavalitsuste Liidu juhatus tegi eile omapoolse pöördumise Riigikogu Lääne – Eestist valitud saadikutele, keskkonnaministeeriumile ja kolleegidele Hiiumaa ja Läänemaa Omavalitsuste Liidust, milles vihjatakse ohule, et selline kalapüügiseadus kutsub seda mitte täitma.
“Nüüd on tekkinud olukord, kus keskkonnaministeerium toimetab otse oma teenistuste kaudu, ei maavanemal ega omavalitsusjuhtidel ole sõnaõigust,” iseloomustas SOL – i volikogu esimees Raimu Aardam struktuurimuutusest tingitud udusust.
VELJO KUIVJÕGI

Eelmine artikkelRookombainid alustasid tööd
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised