-1.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Eksperdid kahtlevad kalalaeva kokkupõrkes tundmatu esemega

Veeteede ameti meresõiduohutuse teenistuse juhataja Taidus Linikoja sõnul ei ole kalalaeva meeskond suutnud seni spetsialiste veenda selles, et laev vajus põhja millegagi kokkupõrke tagajärjel.
“Kuigi me ei saa midagi välistada ega midagi ka veel kinnitada, tundub siiski, et kui laev oleks millegagi kokku põrganud, ei oleks ta tohtinud nii kiiresti põhja vajuda,” ütles Linikoja.
Tema sõnul oleks puitkerega laeva pidanud nii kiire uppumise korral tekkima väga suur auk.
“On võimalik, et laev uppus hoopis mingil muul põhjusel, näiteks mootori jahutusveetorustiku lekkima hakkamise tõttu,” oletas Linikoja.
Laeva vraki juurde tuukrite saatmine on liiga kallis ja on võimalik, et veeteede ametil ei õnnestugi laeva täpset uppumise põhjust selgitada
. Samas märkis Linikoja, et kui veeteede ameti spetsialistid jõuavad järeldusele, et laeva võis uputada meeskonna tahtlik tegutsemine, edastatakse materjalid politseile.
Laevaomanike liidu peasekretär Enn Kreem on varem ajakirjandusele öelnud, et kalalaev Katrin võis uppuda meeskonna vea tõttu, kuna meremehed ei suutnud kohaneda välismaalt ostetud vana laevaga.
“Eesti meremehed on harjunud sõitma Vene laevadega, mille püstivus on Lääne vanade aluste omast palju parem,” ütles Kreem.
Katrini kapten on kinnitanud, et suure tõenäosusega uppus laev siiski millegagi kokkupõrke tagajärjel, sest vahetult enne laeva uppumist läbis alust kummaline värin. Kalalaev Katrin uppus Hiiumaa ranniku lähedal ööl vastu 21. novembrit, kui läks Ristna majakast kümme miili loodes ootamatult kreeni ja uppus.
Uppunud laeva meeskonna sõnul olid nad Veere sadamast teel Tallinna Peetri sadamasse dokki, kuna terve möödunud suve paigal seisnud laev vajas remonti.
OÜ – le Misserton kuuluv kalalaev Katrin ehitati 1960. aastal. Aluse kodusadam on Nasva.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised