-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

“Avatud ring” jõuab Saaremaale

Saaremaa Kunstistuudio juhataja ja “Avatud ringi” Saaremaa – projekti kuraator Anne Tootmaa sõnas, et rahvusvaheline maakunsti (landart) sümpoosion on esimest korda Saaremaal tuleva aasta 15. – 24. juunini.
“See ettevõtmine tõotab saada üheks Eesti suuremaks ja huvitavamaks kunstisündmuseks, kuna nii suure osalejate, sealhulgas väliskülaliste arvuga landart – üritust pole Eestis varem toimunud,” märkis ta.
“Saaremaal peaks projekt eriti õnnestuma seetõttu, et ehkki saar on omaette suletud süsteem, on meie eesmärk muuta see süsteem avatuks – iga kunstnik peaks nägema oma lahendust, kuidas seda teha.”
Et maakunsti inspiratsiooniallikaks on loodus ise, sünnivad ka landart – taiesed otse looduses.
“Tavaliselt arvestatakse nende teoste loomise juures ümbritsevat keskkonda, vee voolamist, tuule suunda, ümbruskonna vaateid. Sel aastal on plaanis luua ka tuleskulptuure, ühtlasi oleksid need nagu meie poolt pakutud alternatiivne jaanituli,” selgitas Tootmaa, kelle sõnul valmivad taiesed Kuressaare linnuse vallikraavides, jahisadamas, linnaäärsetel ringteedel, lossivallidel, Roomassaare sadamas, ühes vanalinna lagunenud hoones ja kesklinna muruväljakutel.
Järjekorranumbrilt kuuendale maakunsti sümpoosionile Saaremaale on oodata landart – asjatundjaid Karl Rudi Domidiani, Susan Walket ja Frank Raendcheni Saksamaalt, Margareta Danhardi ja Pia Elfströmi Rootsist, Ojars Arvids Feldbergsi Lätist ning praegu peetakse läbirääkimisi veel Belgia ja Soome landart – kunstnikega.
Saaremaalt osalevad projektis Anne Tootmaa, Urve Pulk ja Peeter Kalt, lisaks neile on sümpoosionile tulemas seitse maakunstnikku mandrilt.
Taotlused projekti rahastamiseks on esitatud Rahvuskultuuri Fondi SAle, Eesti Kultuurkapitalile ja Hasartmängumaksu Nõukogule, toetada on lubanud ka Saare maavalitsus ja Kuressaare linnavalitsus. Tootmaa sõnul oleks aga tulevasuvisele Eesti suuremale kunstiprojektile teretulnud, kui seda võtaksid toetada ka kohalikud asutused ja ettevõtted.
TIIU TALVIST

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelBornholm sai Eesti aukonsulaadi
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised