-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Tuhanded eakad sarjasid Toompeal Laari valitsust

Rahvahulga seas liikusid riigikogulased, sotsiaalminister Eiki Nestor, Riigikogu komisjonide esimehed. Pidevalt olid nad rahvast ümbritsetud – kes küsis rahulikul toonil, kes tegi seda kõrgendatud häälel ja ka sellele vastavalt valitud sõnadega.
Palju oli etteheiteid valitsuse ja ministrite aadressil. Kalle Jürgensonil oli tõesti palju vestluskaaslasi, kellelt pidi kuulma teravaid etteheiteid Isamaaliidu aadressil ja kellele Põlvamaa julged prouad tahtsid üle anda luua – eks ikka valitsuse minemapühkimiseks.
Valitsuse mahahõikamist kostis mitmete kõnelejate sõnades. Maameestele leidis vastamiseks aega Arnold Rüütel, kellelt kuuldi samuti ühisürituse toetamist.
“Kui euroliidu maade põllumajandust subsideeritakse 46 %-ga, siis Eestis on see 0. Igal aastal tuuakse sisse 3 miljardi eest erinevaid toiduaineid, mille tootmisega saaks Eesti põllumees ise hakkama,” arvas Rüütel oma vestluses.
Ovatsioonidega tervitati Pärnumaa naisesindaja sõnavõttu, kes tegi ettepanekuid riigikassasse raha saamiseks: riigikogu 51 – liikmeliseks, vähendada ministeeriume ja ministreid, kaotada sotsiaaltöötajad ja nende asemel tõsta pensione. Presidenti valigu rahvas. Olgu meil rohkem kodukootud ministreid, kes ka külateedel sõidaksid ja mitte ainult välismaa vahet sõites rahva raha ei kulutaks.
Meeleavaldust organiseerida aidanud Rahvaliidu volikogu tegi avalduse, milles nõuab pensionide tõusu alates tuleva aasta 1. jaanuarist vähemalt 40 protsendini keskmisest netopalgast ning tõsta see tase aastaks 2002 vähemalt 45 protsendini.
Samuti tahab Rahvaliit rahvapensioni määra tõusu vähemalt 1000 ja toimetulekupiiri vähemalt 800 kroonini.
Opositsioon nõuab ka mittetöötavatele pensionäridele tasuta või osalise toetusega ravituusikute kasutamise võimalust, eraldades selleks tuleva aasta riigieelarvest vähemalt 5,7 miljonit krooni.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised