-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Saarlane ostis oksjonil Erki Noole kuldmedali

Oksjonile välja pandud Erki Noole esemete alghind oli 1000 krooni. Enne kui Götzise medal müüki pandi, lasti see kaunisse sametkarpi pakitud reliikvia huviliste hulgas käest kätte ringi käima. 1995. aastal võidetud medali väärtust tõstis kaugushüppes püstitatud kehtiv Eesti rekord 8.10. Kümnevõistluse tipu kuldmedali ostule tegi pakkumisi neli – viis huvilist.
“Mina ostsin selle medali puhtalt kollektsioneerimise eesmärgil,” ütles tundmatuks jääda soovinud Saaremaa ettevõtja, kes ennast eriliseks kollektsionääriks ei pea.
“Võimaluste piires üht – teist vahel ostan, kuid medaleid mul varasemast ajast ei ole,” ütles ta.
Mehe sõnul ei lootnud ta, et selliseid esemeid Eestis kunagi müüki tuleb.
“Jõulukuul kukkus see asi päris hästi välja,” lausus tähtsa ostu teinud saarlane.
“See on vaid tervitatav, et inimesed oma suhteliselt isiklikud ja olulised esemed oksjonile panid ning saadud tulu lastekodule annetasid.”
Just Erki Noole medali ostmist põhjendas mees huviga spordi vastu.
“Olen kolm aastat Götzises Noolele kaasa elamas käinud ja antud hetkel Eestis paremat sportlast ei ole,” märkis saarlane, kelle sõnul läheb värske ost esialgu seifi hoiule.
“Mul ei ole kohta, kus seda medalit eksponeerida ja ega tegelikult ei ole avalikkusele näitamiseks suurt põhjustki.”
Kokku jäid Erki Nool ja kunstnik Navitrolla tund aega kestnud oksjoni käigus ilma neljast sporditarbest ja taiesest ning 45 lastekodukasvandikku said 44 000 krooni võrra jõukamaks.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised