-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Roomassaare pälvis tiitli “Aasta Väikesadam 2000”

Ühenduse Hoia Eesti Merd vastutav sekretär Kaja Pirnpuu tunnistas, et erinevate organisatsioonide, asutuste ja meedia häältele toetunud konkursil sai Roomassaare ülekaaluka võidu. Kõik teised konkurendid said igaüks vaid ühe hääle.
Pirnpuu sõnul hinnatakse Roomassaare sadama puhul eelkõige tema turvalist ja turistidele meelepärast miljööd, samuti keskkonnasõbralikkust ja orienteerumist kohaliku purjespordi arendamisele.
AS -i Roomassaare Sadam direktor Renno Tammleht möönis, et võidetud tiitel on sadamale suur au ja reklaam.
“See innustab meid edasi töötama, et tulevikus oleks teenuste kvaliteet aina parem,” ütles Tammleht.
1998. aastast Sinilipu tiitlit kandev Roomassaare jahisadam on Tammlehe sõnul arenev üksus.
“Jahisadam on meie sadama visiitkaart,” märkis ta ja lisas, et jahisadam teenib küll väikest plussi, aga investeeringuid tagasi teenida ta ei suuda.
“Suurest kaubasadamast saame põhitulu, mille arvelt investeerime ka jahisadamasse,” ütles Renno Tammleht.
Tänavu on Roomassaare jahisadamat külastanud 370 alust ja 1388 inimest 16 erinevast riigist.
Jahisadam on saanud ka purjesportlaste üheks oluliseks keskuseks Saaremaal. Roomassaare sadamas anti läinud aastal Muhu väina regati start, samas jõudis lõpule regatt Piirist – piirini. Lisaks on sadam Saarema Merispordi Seltsi (SMS) regattide stardi – ja finishipaik.
Paljud SMS jahid valisid tänavu kodusadamaks Nasva sadama asemel Roomassaare sadama.Hooaja alguseks valmib uus jahtklubi hoone, mis võimaldab pakkuda parema kvaliteediga teenust. Hoonesse tuleb 2 sauna, 4 WC – d, pesupesemisruum. Samuti ruumid SMS – ile, kelle peakorter asub tulevast aastast Roomassaare jahisadamas.
Renno Tammleht tõdes, et regattide jaoks jääb Roomasaare kaimaht juba väikeseks. Seetõttu plaanib AS Roomassaare Sadam eeloleval aastal oma jahisadama akvatooriumi süvendamist ja sinna veel ühe ujuvkai paigaldamist. Lisaks sellele rajatakse väikeste purjekate vettelaskmiseks slipp, et parandada noorpurjetajate harjutamisvõimalusi.Ühendus Hoia Eesti Merd korraldab juba neljandat aastat Aasta Väikesadama konkurssi koostöös EV Keskkonnaministeeriumi, Veeteede Ameti, Teede – ja Sideministeeriumi, Eesti Mereturismi Assotsiatsiooni, Eesti Jahtklubide Liidu ja Eesti Väikesadamate Liiduga.
Konkursi eesmärk on välja selgitada keskkonnasõbralikum, parima teenindusega, suurima arengu läbinud, turvalisem ja meresõprade poolt tunnustatud külalissadam. Samas ka meelde tuletada avalikkusele, et Eesti on mereriik ja külalissadamad on üheks visiitkaardiks meie riiki külastavatele turistidele.Aasta Väikesadama auhinnaplaadi pidulik üleandmine toimub homme Tallinna Olümpiapurjespordikeskuses.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised