-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lionsid toetasid puuetega lapsi

Kuressaare Lions – klubi liige Jüri Tuisk sõnas, et lõviosa summast tuli Slite Lions – klubilt Gotlandilt. Slite klubi esindaja andis Saaremaa klubile 10 000 Rootsi krooni, et see toimetataks rahalise abina või klassisisustusena puuetega laste toimetulekuklassidele.
Klubi ja kooli esindajad leidsid, et toimetulekuklasside normaalse töö tarvis on kõige vajalikum paljundusmasin. Kuressaare lionsid lisasid rootslaste rahale omalt poolt hea paljundusmasina ostmiseks puudu jäänud summa ja tõid kingituse kohale.
“Kõigi Lions – klubide üks põhiülesannetest on toetada vanureid, puuetega inimesi ja lapsi ning seda oleme aastate jooksul püüdnud ikka jõudumööda teha,” märkis Tuisk.
Toimetulekuklasside õpetaja Eda Põllu sõnul oli paljundusmasina puudumine puuetega laste koolis olnud pikka aega suureks probleemiks.
“Toimetulekuklassi lastele eraldi õpikuid ega töövihikuid ei ole, õpetajad peavad materjale paljundama ühtedest ja teistest õpikutest ja töövihikutest ning õppematerjalid nö põlve otsas komplekteerima. Seni pidime kasutama lasteaia paljundusmasinat, tihti ei klappinud meile tööajad jne,” rääkis ta.
Endise EPT lasteaia ruumides tegutsevates puuetega laste klassides õpib 24 last.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised