-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lauluvõistluse maakondlik eelvoor peetud

“Maakonna noorte lauljate tase on tõusnud, oli uusi üllatajaid ja juba vanu tuttavaid. Repertuaar oli mitmekesine, aga valdavalt esitati nukraid ballaade.
Korraks käis läbi uitmõte, et küll meie, eestlased, oleme ikka murelik rahvas, armastame laulda kurbusest ja südamevalust,” kommenteeris lauluvõistluse maakondlikku vooru lauluõpetaja Sirje Medell.
V – VI klassi õpilaste arvestuses tuli võitjaks Maria Väli (SÜG/Kuressaare muusikakool, õpetaja M. Vainokivi).
II – III kohta jäid jagama Annely Sepp Kuressaare muusikakoolist (õp S. Keert) ja Berit Luik (SÜG, õp S. Medell).
Konkursi vabadele kohtadele kandideerivad Maria Kallaste (SÜG, õp S. Medell) ja Heli Vaher (KG, õp H. Rand).
VII – IX klassi solistide hulgas laulis end parimaks Liisu Ots (SÜG, õp S. Medell), teiseks jäid Kristi Juhkam Kuressaare põhikoolist (õp S. Medell) ja Meriliis Varilepp Kärla põhikoolist (õp L. Lehto) ning kolmanda koha sai Annika Väälmaa Kuressaare põhikoolist (õp S. Medell/M. Tuisk).
X – XII klassi õpilaste arvestuses sai esikoha Leho Heinmaa (SÜG, õp S. Medell), teise koha Priit Pruul (SÜG) ja kolmanda koha Marvi Vallaste (KG, õp L. Lehto). Zürii soovitusel pääseb konkursile Kristi Viljaste Orissaare gümnaasiumist (õp A. Kann), vabale kohale kandideerib Kädy Sepp (SÜG, õp S. Medell).
Duettide arvestuses olid võidukad Mariliis Toon ja Karin Martinson (KG, õp L. Lehto), teise koha said Kati Aasmaa ja Meren Tamm (KG, õp M. Rand) ja kolmandaks jäid Evelin ja Kertu Kivi Kuressaare muusikakoolist (õp S. Keert).
Konkursile pääsesid otse Liina Keerberg (SÜG) ja Elina Toompuu (KG).
Üleriigiline solistide ja duettide konkurss, mis saab teoks juba viiendat korda, toimub tuleva aasta 19. – 21. jaanuarini SÜGi aulas, osalejaid on oodata kõikjalt Eestist.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised