-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Süüdistuse tõlkimine pikendab smugeldamis-juhtumi uurimist

Saaremaa piirivalvepiirkonna infojaoskonna ülema sõnul tingis tähtaja pikendamise asjaolu, et süüdistust peab Rootsi Kuningriigi alamale Peterile tutvustama tema emakeeles ning toimiku tõlkimine võtab aega.
Piirivalve loodab siiski asja enne jõule lõpetada ning mehed veel selle aasta sees kohtu alla anda.
Uurimise käigus on ilmnenud, et augustis Küdema lahes salakauba vedamise katsel tabatud viiest mehest on kuriteos osalus neljal: saarlastel Vellol ja Erichil, Mandri – Eestis elaval Jaanil ning rootslasel Peteril.
Kautsjoni vastu on vabastatud Erich ja Vello, vahi all viibib salakauba vedamiseks kasutatud jahi omanik Peter. Viimase kohta saadeti Rootsi politseist Saaremaale pikk paturegister, meest on seostatud uimastikaubandusega ning ta on kodumaal vanglajooksikuna tagaotsitav.
Esialgu peeti kinni ka teine rootslane, salakauba vedamiseks kasutatud jahi tüürimees Karl – Oskar, kuid hiljem selgus, et mehel süüd siiski pole.
Ka salakauba mandrilt Saaremaale toimetamisel kasutatud sõidukit juhtinud Jaani süü ei olnud esiti kindel ja meest käsitleti tunnistajana, kuid eelmisel nädalal esitati süüdistus ka talle.
Infoosakonna ülema sõnul on kahtlustatavad võtnud vaikiva hoiaku ega räägi uurijatele midagi. Kui kohtus meeste süü tõendamist leiab, võib neid kui salakaubavedajate grupi liikmeid trellide taha mõista kuni kaheksaks aastaks.
Tabatud sigaretikogus aasta suuremaid
Saaremaa piirivalvurid pidasid salakaubavedajad kinni 14. augustil Küdema lahes Tamme sadama lähistel. Rootsi lipuga jahtlaevast Shetandes leiti piirivalvepiirkonna ajaloo suurim salakaubakogus: 17 000 pakki sigarette Marlboro Red ja Marlboro Lights ning 5000 pakki sigarette Prince Lights. Sigarettide kogumaksumus on rohkem kui 350 000 krooni, mis nendega ette võetakse, otsustab kohus. Peale sigarettide leiti ka 600 liitrit piiritust viieliitristes plastmasskanistrites.
Piirivalveameti pressiesindaja Urmo Kohvi hinnangul on Saaremaal avastatud konterbant ilmselt üks viiest suuremast sel aastal Eesti piirivalvurite poolt tabatud salakaubakogusest.
Üks suuremaid töövõite oli piirivalvuritel septembri algul, mil mitmel pool üle Eesti avastati salakaubaladusid ja piirituse villimise töökodasid. Piirivalve konfiskeeris toona 65 tonni piiritust, tuhandeid pakke sigarette, valmisvillitud alkoholi ja sularaha.
Vähemalt tuhandest pakist sigarettidest, sajast liitrist alkoholist, piiritusest või kütusest koosnevaid salakaubalaadungeid on Eesti piirivalvurid tänavu tabanud umbes kahekümnel korral.
Saaremaal jäi viimati suurema salakaubakogusega piirivalvuritele vahele Rootsi kodanik Marcus Aaqvist, kes üritas 1998. aasta suvel kaatriga Eestist kodumaale toimetada 3000 pakki sigarette Marlboro.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised