-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Sutenöör soovis kohtult kahjutasu vähendamist

Sutenöörluse eest mõisteti Läets (28) viieks aastaks vangi kaks aastat tagasi, kuid teismeeas toime pandud kuritegude eest sattus Läets kohtukulli ette aastal 1994. Muu hulgas tunnistas Saare maakohus Läetsa toona süüdi ka 1990. aastal Kuressaares toime pandud salajastes vargustes.
Koos Margus Ojaga varastas Läets ühest Garnisoni tänaval asuvast korterist 17 000 rubla maksnud videokaamera ja 90 rubla maksnud videokasseti.
Kuna vahepeal oli toimunud rahareform ja rubla asendunud krooniga, mõistis maakohus Kunnar Läetselt ja Margus Ojalt kannatanu kasuks välja 19 000 krooni.
Tänavu augustis tegi Läets riigikohtule avalduse, milles leidis, et rahareformiga seoses oleks pidanud kahjutasu arvestus olema selline, et üks kroon vastab kümnele rublale. Seega pidanuks hüvitussumma Läetsa hinnangul olema 1700 – 1800 krooni.
Kohtuistungil leidis prokurör, et Läetsa avaldus pole põhjendatud, kuna see oli esitatud pärast kohtuvigade parandamiseks ette nähtud tähtaja möödumist. Samuti leidis prokurör, et kahju hüvitamiseks välja mõistetud summa oli õige, kuna see peab võimaldama varastatu asemel samaväärse vara soetamist.
Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis, et Läetsa avaldus on põhjendamatu ning ei kuulu rahuldamisele. Saare maakohtu poolt välja mõistetud summa jäeti samaks ning lisaks peab Läets tasuma ligi 500 krooni kohtukulusid.
Koos kahe tuttavaga viis aastat tagasi Kuressaares prostitutsiooni vahendamisega tegelnud ettevõtte Must Roos asutanud Läets mõisteti Tallinna ringkonnakohtus 1998. aastal sutenöörluse eest eest viieks aastaks vangi.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised