-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Maavalitsus ei andnud Neomobilele bussiliine

Maasekretär Andrus Lulla sõnul oli pakkumisdokumentatsioon korras mõlemal pakkumise teinud firmal, AS – il Sareta ja AS – il Neomobile. Sareta pakkumine Lääne – Saaremaa osas vastas konkursitingimustele ja oli parima hinnaga pakkumine. Lääne – Saaremaal on 12 bussiliini aastase läbisõiduga 762 700 kilomeetrit.
Sareta juht Enno Liiv ei soovinud firma edasisi samme veel kommenteerida.
“Plaanid on loomulikult, aga tahame enne ametlikke tulemusi näha. Võib-olla asi vaidlustatakse,” sõnas ta.
Enno Liiva hinnangul ei tähenda tosina Lääne – Saaremaa bussiliini võitmine Sareta jaoks uut arenguetappi. Me oleme seda tööd kogu aeg teinud, maakonnas sõidavad meie kommertsliinid, märkis ta.
Liiv kinnitas, et Sareta suudab uue aasta alguseks hankida liinide teenindamiseks vajalikul hulgal busse, samuti on olemas kokkulepped remondibaasi kohta.
“Me oleme ettevalmistused teinud, ega me muidu poleks kandideerinud,” sõnas ta.
Andrus Lulla sõnul kõikidele maa – ja linnaliinidele pretendeerinud AS – i Neomobile pakkumine ei olnud edukas. Miks Neomobile pakkumist ei aktsepteeritud, Lulla kommenteerida ei soovinud.
Ka Neomobile juht Kari Makkonen ei soovinud liinikonkursi tulemustele veel hinnangut anda.
“Kui ametlik teade on käes, siis oskan kommenteerida,” sõnas ta.
Seaduse kohaselt saab Neomobile, kui ta konkursi tulemustega rahul ei ole, viie tööpäeva jooksul kaebusega pöörduda vahekohtu poole.
Makkonen märkis, et Neomobile tegi pakkumise kõikidele maakonnaliinidele.
“Arvan, et üksikud liinigrupid ei ole meie jaoks huvitavad,” nentis ta. Makkonen on varem öelnud, et Neomobile bussijuhtidele on antud koondamishoiatus alates 1. jaanuarist.
“Bussidele on mul teistsugust tööd küll, aga mitte Saaremaal. Bussijuhtidele aga tööd pakkuda ei ole. Loodame, et Saretal on,” ütles Makkonen eile.
Andrus Lulla sõnul peab Ida – Saaremaa ja Kuressaare linnaliinidele korraldama uue konkursi, kuna riigihangete seaduse järgi peab läbirääkimistega pakkumisel osalema vähemalt kolm ettevõtet.
“Peame ise läbirääkimisi vähemalt kolme vedajaga. Ka nendega, kes praegu kõrvale jäid,” ütles Lulla.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised