-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Uus eeskiri kõrvaldab üle 12-aastased taksod

Kuressaare linnavalitsuse arengu – rahandusosakonna juhataja Urmas Treiel lausus, et ka varem kehtisid Kuressaares taksondust reguleerivad eeskirjad, kuid uus eeskiri on vastavusse viidud ühistranspordi seadusega. Põhiline uuendus on Treieli sõnul see, et taksodele hakkab kehtima vanuse – ja mahupiirang ning taksona kasutatav auto või väikebuss peab kuuluma vähemalt keskklassi.
Uue eeskirja kohaselt ei tohi takso olla vanem kui 12 – aastane, kuid praegu sõitvatel sõidukitel hakkab piirang kehtima alates 1. jaanuarist 2002.
Samuti välistab eeskiri taksona kasutatavatel sõidukitel kere või keredetailide vigastused (mõlgid, mõrad), takso värvkate peab olema kahjustamata ning sõidukil ei või puududa valmistajatehase poolt ette nähtud detailid (iluliistud, ratta ilukilbid vms).
Takso sõitjate – ja pagasiruum peab olema puhas ja ilma silmatorkavate vigastusteta (augud, rebendid istmetel või polstril).
Treieli sõnul arvestas linnavalitsus taksoeeskirja koostades ka taksosohvrite arvamustega.
“Diskussioon tekkis selle ümber, kas auto polstris võib olla suitsuplekke, aga see ei ole asja sisuline külg,” lisas Treiel.
AS Kuressaare Bussijaam andmeil tegutseb Kuressaares 41 taksot.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised