-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Kuressaares on Eestikaasaegseim juustutööstus

Ehitamist alustati selle aasta maikuust, maja sai valmis kuue kuuga ja 24. novembril võttis riiklik komisjon tsehhi vastu.
Saare maakonna peaveterinaararst Toivo Jürisson ütles Meie Maale, et kui eurotunnustust oleks taotlenud vaid juustutsehh, oleks see juba käes olnud. Kuna aga taotlus on kogu piimatööstuse kompleksi peale, läheb sellega mitte enam kui 40 päeva veel aega, seega jaanuaris on käes.
Jürissoni väitel on Eestis seni kolm euronumbriga piimatööstust: Annikvere juustutööstus, Võru ja Põlva piimakombinaat. Euronumbriga ettevõtetel on õigus kõigile oma toodetele peale panna tervisemärk.
Juustutsehhi pidulikul avamisel ütles maavanem Jüri Saar, et tavaliselt loodetakse ikka jumala ja riigi abile, aga need tulevad alles siis, kui ise oled midagi juba ära teinud.
Saar ei jätnud ka mainimata, et küllalt palju riigiametnikke toimetas selle nimel, et see tööstus ei valmiks. “Aitäh, Ahti, et sa oma joru edasi ajasid, see ehitis on garantiiks kogu maaelule,” pöördus maavanem tööstuse direktori poole.
Viilupil oli Saarele varuks omapoolne üllatus – uue juustutööstuse uus toodang on Maahärra juust.
“Selle nime me ostsime, nimi on patenteeritud,” selgitas Ahti Viilup.
“Kui varem panime vorsti sisse juustu, siis Maahärra juustus on liha ja juust on veel suitsutatud.”
Uue juustusordi töötas välja Tiit Kurvits, juustu originaalpakend peaks lähiajal valmis saama ja paari nädala pärast läheb uus toode müüki. Esimene kang uut juustu kingiti maahärrale, kes lubas selle ka deklareerida.
Meenutati Valjala tsehhi
Uue juustutsehhi pidulikul avamisel meenutati ikka ja jälle Valjala tsehhi.
Piimaosakonna juhataja Arvi Truu palus Andrus Leesmaal, kes oli viimane Valjala tsehhi ja on esimene Kuressaare tsehhi juhataja, uue maja seinale panna tublide Valjala juustumeistrite pildi.
“Poolteist kuud tagasi pidasime Valjala tsehhi matused, selle aasta lõpuks toome kogu oma vara sealt ära ja siis läheb sealne tootmiskompleks müüki,” selgitas Leesmaa.
Uue tsehhi on Kuressaare Ehituse mehed väga korraliku teinud, arvasid nii piimatööstuse juhid kui töölised.
Ainukesena Eestis pestakse Kuressaares kombinaati jõudnud piimaauto katuse all surveveega puhtaks, alles siis läheb auto toorpiima ära andma.
“Kõige tähtsam ja raskem on täita toorpiima kvaliteedinõudeid,” teab Arvi Truu.
Mandrilt piima ei osta
“Meie oleme nii soliidsed, et mandrilt piima kokku ostma ei lähe, loodame, et mandri omad meile ka enam ei tule,” vihjas Viilup aumeeste kokkuleppele. Tänasest ostab Saaremaa Liha – ja Piimatööstus kõrgema sordi toorpiima hinnaga 2.90 kilo.
“Uue tsehhi jaoks võtsime Ühispangast 10 miljonit krooni laenu, panime omavahendid ka lisaks. Kui mind peetakse autoritaarseks juhiks, siis seekord, ütlen ausalt, pole ma uude tsehhi oma jalga enne 23. novembrit tõstnud, usaldasin oma meeskonda täielikult.
Üks huvitav mees on aga projekteerija Ants Rand. Kui ta oma töö oli teinud, ütles, et talle piisab ka kokkulepitust vähemast rahast. Vaat selliseid mehi Eestis rohkem pole,” on Viilup veendunud.
Direktori meeskond kinkis talle Saaremaa kontuuriga dolomiidist lipuvarraste aluse, kus Saaremaa piimatööstuse, Eesti ja euroliidu minilipud masti tõmmatud. Lipuvarraste vahel on aga väike lehma kuju.
“Mul on kodus kõik asjad lehmakujulised, isegi WC – poti harjavars,” muigas Viilup kingitust vastu võttes.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised