-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Kuressaare Gümnaasium pidas kirjanduspäevi

Iga päev toimus midagi huvitavat. Esmaspäev oli ülekooliline kirjutamise päev, mis pühendatud tänavusele raamatuaastale. Õpilased kirjutasid ja kujundasid ise oma raamatud, ainukeseks tingimuseks oli kirjutada lühizanrides. Valmis palju omapäraseid ja fantaasiaküllaseid raamatuid, millest valiti välja parimad ning sel nädalal avatakse pidulikult näitus kooli raamatukogus.
Teisipäeval toimus Johannes Aavikule pühendatud keelekonverents “Keeleuuendus 20. sajandil”. Külaliseks oli kirjanik Rein Tootmaa, kes rääkis erootilistest eufemismidest valmivas romaanis.
Ettekannetega esinesid Nele Siplane ja Kristiina Vaba, õpilased lugesid katkendeid J. Peegli, J. Aaviku ja J. Tuuliku tekstidest.
“Kokkuvõttes oli huvitav. Kahju ainult, et oli vähe esinejaid ning konverents jäi lühikeseks,” arvas abiturient Mare Naaber.
Kolmapäeva õhtul oli Fr. R. Kreutzwaldi ” Ennemuistsete juttude” 140. aastapäevale pühendatud teatriõhtu põhikoolile. 5. – 8. klassid esitasid näitemänge eesti muinaslugudest.
Kirjandusõpetaja Maret Laursoni sõnul õhkus mängulusti igast etendusest ja õhtu õnnestus suurepäraselt, kuna esinejad olid teinud suure töö.
Neljapäeval kogunesid KG aulasse 5. – 12. klasside võistkonnad traditsioonilisele kirjandusviktoriinile.
Eraldi võistlesid 5. – 6. , 7. – 8., 9. – 10. ja 11. – 12. klassid. Küsimuste teemad ulatusid vastavalt vanuserühmadele H. Hoflingi “Dr. Dolittle`st” kuni A. Mälgu rannatriloogiani. Muidugi olid parimatele ka magusad auhinnad. Kas aina kasvav huvi kirjanduse vastu või meeldiv seltskond oli võistlema meelitanud pea kõik klassid.
Neljapäeva õhtul toimus KG suur teatriõhtu, mis on iga aastaga muutumas aina populaarsemaks. Õhtu korraldas kooliteater Ubinamoos, kes tähistas oma 7. sünnipäeva. Märkimisväärne on, et osalesid kõik klassid 9.- 12ndani. Seetõttu kestsid näitemängud hilise õhtutunnini.
Iga klass esitas 10 minuti jooksul oma versiooni vabalt valitud muinasloost. Laval mängiti mitu isesugust ning naljakatki lugu, kus mitmed tuntud lood olid kokku miksitud. Kord sattus kuri hunt magava Okasroosikese juurde, kord läks Punamütsike külla vanaisale või esines prints oma kallimat otsides Hamleti rollis.
Ometi suutsid züriiliikmed selles virr – varris välja selgitada parimad ning grand prix’ omaniku.
Kirjandusviktoriini tulemused:
5. – 6. klass – I koht 6.b (Reet Paakspuu, Markus Toon, Liisi Balin, Helmi Lember)
7. – 8. klass – I koht 7.a (Jaanika Aavik, Mati Vait, Geidi Vaan, Merli Rei)
9. – 10. klass – I koht 10.a (Piret Sepp, Maarja Pildre, Triinu Tsedreki, Annemari Vessik)
11. – 12. klass – I koht 12c (Kadi Kips, Piret Lang, Anne Pink, Mare Naaber)Põhikooli näitemängupäev
5. – 6. klass – I koht 6.a Kreutzwaldi “Kullaketrajad”
7. – 8. klass – I koht 8.c Kreutzwaldi “Härjapõlvlaste riid”
Suur teatriõhtugrand prix – 10.a (vene muinasjutt “Kolm karu”)
I preemia 12.b
II preemia 12.a
III preemia 12.c
KADI KIPS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised