-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Saaremaa toorsuitsufilee tänavu parim jõulutoode

saarlaste toorsuitsufilee järel teiseks tunnistati valga liha – ja konservitööstuse seapraad röstitud sibulaga ning kolmandaks talleggi täidetud kana. parima jõuluvorsti eripreemia andis zhürii tarva lihakarnile ja uudsuse eripreemia saaremaa liha- ja piimatööstuse täidetud jõulupraele.
“kuna selline asi peale tuli, katsume jõuluks kindlasti saarerahvale ühe partii uudistoodet teha,” ütles lihatööstuse juht andi saagpakk, kelle sõnul kuulub võidu pälvinud toorsuitsufilee saaremaa tööstuse kallimate toodete hulka. puhtast veise seljakarbonaadist valmistatud filee on eksklusiivne toode, möönis saagpakk.
“müügiks me hinda veel täpselt kalkuleerinud pole, paar katsepartiid on tehtud ja realiseeritud, aga poes hakkab fileekilo maksma ilmselt üle saja krooni,” rääkis ta.
kuna tööstuse tehnoloogid nägid filee tegemisel tükk aega vaeva, ei olnud tunnustus saagpaku sõnul väga suur üllatus. samas on konkursitulemused üsna ettearvamatud, sest toode võib maitsta tegijale, zhüriile aga mitte.
“seekord läksid maitseasjad kokku,” nentis saagpakk.
lihaliidu konkurssidel osalevad peamiselt eksperimentaaltooted.
“need on katsepartiid. kellel hästi läheb, sel on mõtet oma toodet edasi teha, kuna esimene reklaam on nagu olemas,” sõnas saagpakk.
“kui suuremates kogustes tegema hakata, tuleb aga vaadata, kuidas toorainet on ja kuidas tarbija toote vastu võtab. zürii on ju väikesearvuline,” ütles lihatööstuse juht.
tänavu kuulusid jõulukonkursi zhüriisse oma ala asjatundjad kaupmeeste liidust, lihaliidust, kaubandus – tööstuskojast ja mujalt.
kokku osales konkursil “parim jõulutoode 2000” 12 ettevõtet 17 tootega. lihaliit korraldab parima jõulutoote valimist viiendat aastat, saarlastel on läinud vahelduva eduga.
“iga kord võita ei saa, kuna konkurentsi on palju,” tõdes andi saagpakk.
mehis tulk

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised