12 C
Kuressaare
Pühapäev, 1. mai 2022

Saaremaa leivameistrid olid edukad

Viljandis peetud koduleivakonkursil tunnistati parimaks saarlanna Asta Uusi õunaleib ja suurte leivatööstuste vahelisel võistlusel saavutasid teise koha ASi Saare Leib pagarid.
Viljandimaal Matsimärdi talus korraldatud koduleibade hindamine tõi kokku 12 leiba üle Eesti. Viljandi pagaritööstuse AS Vilma personalijuht Inge Mumm ütles ajalehele Sakala, et komisjon hindas viiepallisüsteemis nii leibade välimust, sisu kui maitset. Kõige rohkem punkte kogus saarlase Asta Uusi saadetud õunaleib. Hindajad kiitsid saare naise küpsetatud õunaleiva head maitset ja sisu.
“Kolme parema küpsetajaga võtame ühendust ja võib – olla tahame tulevikus nende retsepti järgi tehtud leibasid ka Vilmas küpsetama hakata,” lausus Mumm.
Viljandis peeti ka pagarite kutsemeisterlikkuse võistlus, millest võttis osa kümme ettevõtet üle Eesti. ASi Saare Leib tootmisjuhi Aare Heibergi sõnul lõi Saare Leib vastaseid oma porgandikukliga, teenides sellega esikoha. Leivatootjad võistlesid ka vigurleibade valmistamises ning kokkuvõttes tõid saarlased koju teise koha.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised