12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Põhikooli juhiks valiti Jaan Lember

Kuressaare põhikooli uue direktorina asub 1. juulist ametisse Jaan Lember, kes viimati töötas Kaarmaga ühinenud Kuressaare valla juhina. “Neljast kandidaadist kolm ilmus välja ja pärast hääletust läks läbi Jaan Lemberi kandidatuur,” ütles direktori valimiseks moodustatud komisjoni esimees, Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi.
Kõik kandidaadid esinesid oma seisukohtadega komisjoni ees ja Tamkivi sõnul oli kõige põhjalikumalt valmistunud Jaan Lember. “Detailides oli ta väga tugev ja kasuks tuli ka see, et ta nende asjadega on pidevalt kursis olnud. Teiste kandidaatide seisukohad olid rohkem üldsõnalised,” ütles Jaanus Tamkivi.
Tamkivi kinnitusel arvestas komisjon ka põhikooli töötajate arvamust. “Kollektiiv toetas Lemberi kandidatuuri,” lisas Tamkivi.
Lemberi sõnavõtust paistis linnapea sõnul väga tugevalt läbi kooli tehnilise seisukorra parandamise vajadus. Selles ei saa Lember Tamkivi sõnul jääda lootma vaid linna rahakotile, vaid peab ka ise oma tutvusi kasutama ja projektide kirjutamisega mitmesugustest fondidest raha taotlema.
Linnapea hinnangul ei terenda Kuressaare põhikooli lähimas tulevikus kindlasti sulgemisoht, sest järjest enam hakkab maalapsi linnas koolis käima. “Tendents on see, et lastele tahetakse anda paremat haridust ja linnakoolides on selleks võimalused kahtlemata suuremad,” sõnas Tamkivi.
“Õpilaste defitsiidi probleem võib põhikooli tulla aastal 2008-2009 ja kui palju käib siis maakonna lapsi linnas koolis, on praegu raske öelda,” lisas ta.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised