12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Lühidalt

Kuressaare 4. lasteaia ruumesse loodavasse eralasteaeda saab konkursi korras tööle neli kasvatajat.
Kaheteistkümnest 4. lasteaia kasvatajast osales konkursil kaheksa, kelle hulgast valiti välja neli: Ilme Siimpoeg, Ulvi Laide, Marve Saare ja Ene Sesterikov. “Need on inimesed, kes on ennast täiendanud lisaks sellele, et nad on kasvatajaks õppinud ja pidevalt koolitusi läbinud,” ütles Saarepiiga Koolituse juhatuse esimees ja Saare Noorte Huvikooli direktor Tiia Leppik.
Esialgu avatakse kaks rühma: 5-6- ja 6-7-aastaste ning väikelaste rühm, sest nimekirjas on ka juba kaheaastasi. “Selle rühma teeme hästi väikese, et kasvataja suudaks nendega maksimaalselt tegelda,” sõnas Leppik. Kui aga avaldusi laekub nii palju, et saab ka kolmanda rühma avada, tuleb koolieelikutele omaette rühm.
Elamute Hooldus mures käibe pärast
Eilne OÜ Elamute Hooldus üldkoosolek arutas ettevõtte tulevikku.
OÜ Elamute Hooldus teenis möödunud aastal 8,6 miljoni kroonise käibe juures 370 000 krooni kasumit, mille üldkoosolek otsustas kanda reservi. Audiitori hinnangul kajastab raamatupidamine ettevõtte tegevust õigesti. Üldkoosoleku põhiarutelu keskendus sellele, mida ettevõte peaks tegema senise käibe säilitamiseks. Majaühistuid tekib järjest juurde ja EH peab suutma olemasolu tõestamiseks pakkuda uusi teenuseid. Kõne all oli prügivedu, linna heakorratööd, ühistute puhastusteenus.
Langevarjurite kursus toimub
Saare Lennuklubis on kirjas paarkümmend langevarjurite kursuse läbimisest huvitatud saarlast.
Saare Lennuklubi juhataja Andres Peet ütles, et spordiklubi Õhumaailm korraldatavale kursusele on end kirja pannud kümme meest ja kaheksa naist, kuid nimekiri ei ole veel suletud. “Ma kartsin algul, et nii palju soovijaid ei tulegi,” ütles Peet.
Et lennuki Saaremaale tellimine on üsna kulukas, hüppavad kursandid ilmselt lennukist alla hoopis Raplamaal Kuusiku kohal. Kursus koosneb poolteisetunnisest teooriaõppest ja kolmest langevarjuhüppest, mis tehakse 900-1000 meetri kõrguselt.
Jaanis Prii liitus Noorte Mõõdukatega
Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja ja Mõõdukate Saaremaa piirkonna aseesimees Jaanis Prii (30) astus esmaspäeval ühenduse Noored Mõõdukad liikmeks.
Jaanis Prii on võtnud Noorte Mõõdukate tööst aktiivselt osa juba rohkem kui aasta, teatas Noorte Mõõdukate teabetoimkond.
Prii sõnul ajendas teda nooreks mõõdukaks astuma soov just noorte hulgas arendada maailmavaadet, mis seab poliitika keskmesse inimese koos tema probleemide ja arenguga ebamääraste turujõudude kriitikavaba kummardamise asemel.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised