12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Tulekul on laste ja noorte vanamuusikafestival

Saaremaal neljandal laste ja noorte vanamuusikafestivalil esineb ligi 80 noort muusikut Eestist ja Soomest Festivalile tuleb lapsi ja noori Tallinnast, Tartust, Vändrast, Käinast, Kuressaarest ja Helsingist. Rõõmustavalt palju on päris väikesi vanamuusika harrastajaid, tõdes vanamuusikapeo peakorraldaja Tiiu Maripuu.
Peakorraldaja sõnul on tänavuse festivali eripäraks see, et ansamblitele on antud suurem võimalus enese tutvustamiseks ja näitamiseks, samuti teeb festivalil kaasa Saaremaa Ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera Rita Ilvese juhtimisel.
Festivali avaüritus toimub reede õhtul Kuressaare linnateatris. Laupäeva hommikul saavad 17. sajandi Madalmaade kuulsa plokkflöödivirtuoosi Jacob van Eycki variatsioonide võistumängimisest osa võtta kõik plokkflöödimängijad, kelle näpuväledus seda lubab. Laupäeva õhtupoolikul pakutakse kuulata-vaadata vanamuusikakontserte Kuressaare linnuses. Festivali lõpuüritus peetakse pühapäeval Muhus, Koguva küla Vanatoa talus, mille pererahvas on lahkesti nõus võõrustama nii festivalil osalejaid kui ka külalisi.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised