12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Mobiilsidemast tekitas protesti

Kuigi naabrimehe maale rajatava mobiilsidemasti vastu protestinud Pihtla valla Masa küla elanik saavutas ehitusloa peatamise, jätkavad ehitusmehed masti püstitamist, sest protestija ei soovinud oma vastuseisu ametlikult vormistada. Pihtla vallavalitsus tühistas Radiolinja Eesti AS-ile Masa külla mobiilsidemasti püstitamiseks väljastatud ehitusloa 24. aprillil. Ehitusluba peatati masti tarbeks maad andnud Masa küla elaniku naabri vastuseisu ja maakasutusõiguse ebakorrektse vormistamise tõttu. Protestija väitel ei tohivat tema loata masti püstitada.
Sel esmaspäeval andis Pihtla vallavalitsus aga uue ehitusloa, seekord masti alla jääva kinnistu omanikule. “Ta väitis, et tahab eraisikuna mobiilsidemasti paigaldada ja kuna me leidsime, et kõik objekti ohutust tõestavad kooskõlastused on olemas, antigi ehitusluba välja,” rääkis Pihtla vallavanem Tõnu Hütt.
“Minu hinnangul pole naabritele mastiga kuidagi liiga tehtud, pigem on vastuseisu taga solvumine, et neid mastist ei teavitatud ja väike kartus, et mast mõjub kuidagi tervisele,” tõdes Hütt, kelle sõnul võivad naaberkruntide omanikud eraõiguslikku vaidlust soovi korral edasi pidada.
Saare maavalitsuse ehitusspetsialist Kaarel Kasemets tõdes, et Masa külla hakati masti püstitama puuduliku kooskõlastusega, kuid paraku ei saa maavalitsus masti rajamisse sekkuda, sest protestija ei soovinud oma vastuseisu kirjalikult vormistada.
Ehitusspetsialisti kinnitusel on mobiilsidemastide rajamisega Saaremaal probleeme olnud varemgi. “Kõik operaatorid alustavad mastide rajamist Tallinnas kooskõlastatud tüüpprojektide alusel, kuid tegelikult on mastide puhul mängureeglid samad, mis kõigi muude rajatiste puhul – sidusprojektid peavad olema kooskõlastatud kohapeal,” osutas Kasemets. “Vaid masti alla jääva maa omaniku nõusolekust ei piisa,” lisas ta.
Radiolinja suhtekorraldaja Helena Lõhmuse kinnitusel jätkavad ehitusmehed Masa külla masti püstitamist, sest esmaspäeval Pihtla vallavalitsuse poolt antud uue ehitusloa suhtes pole enam vastuseisu avaldatud.
Viimati protestiti Saaremaal Radiolinja mobiilimasti vastu kuu aega tagasi Torgu vallas Mäebe külas. Mäebes suvitav kuressaarlane Toomas Keidong leidis toona, et masti tarbeks maad välja rentinud naabrimees oleks pidanud ka tema käest masti rajamiseks luba küsima. Keidongi väitel on Mäebesse kerkiv 100 meetri kõrgune mast eluohtlik, sest suure tuulega võivat see tema maja peale kukkuda.
Radiolinjal on praegu Saaremaal üle kümne mobiilsidemasti.SVEN AAVIK ja ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised