12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Vättal toodetakse eurotasemel kalafileed

Teisena Saare maakonna kalatöötlemisettevõtetest sai AS-i NasFil järel euronumbri koos sertifikaadiga Pihtla vallas Vättal tegutsev OÜ Wettel. Firma alustas tegevust eelmise aasta aprillis ja siis tehti põhiliselt vürtsikilu ja -räime. Euronumber Vätta kalatsehhis enam vürtsikala teha ei luba ja seetõttu hakatakse kilu-räime nüüd pange panema Mõntu külmhoones. Euronõuetele vastavusse viimiseks tegi firma oma Vätta tsehhis põhjaliku remondi.
Kalapüügiga tegeleva firma Kaabeltau, kala külmutamisega tegeleva firma VR-HL ja kalafileerimisettevõtte Wettel üks omanikke Mihkel Undrest ütles Meie Maale, et kala fileerimine Vättal juba käib ja lähiajal hakkab seal töö kahes vahetuses. Üle 40 inimese on juba tööl ja kalafileerijaid võetakse veelgi juurde.
Põhiliselt fileeritakse koha ja ahvenat, aga ka haugi ja turska. Kala fileeriti Vättal ka varem, aga seda tehti teenustööna teistele ettevõtetele. Nüüd lubab euronumber Wettelil fileed oma etiketiga müüa.
Enamik toormeks minevat kala ostetakse Venemaalt ja Ukrainast. Eestist tuleb kala põhiliselt Peipsi ja Pärnu kaluritelt. Mihkel Undresti sõnul pole kilust ja räimest fileed teha praegu otstarbekas, sest kallimat kala on piisavalt. Kilu ja räim kas külmutatakse või pannakse vürtsikalana plasttaarasse VR-HL külmhoones Mõntus.VELJO KUIVJÕGI

Eelmine artikkelRuhnu saab regulaarse laevaliikluse
Järgmine artikkelLühidalt
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised