12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Lühidalt

Muhu hakkab välja andma kultuuripreemiat
Seni usinate õppurite toetamisega tegelnud Muhu stipendiumifond annab sel suvel esmakordselt välja kultuuripreemia.
Muhu stipendiumifondi nõukogu esimees Kalev Kütt ütles, et 5000 krooni suurust preemiat hakatakse välja andma taidlusega tegelevale üksikisikule või kollektiivile, kes on hooaja jooksul silma paistnud. Esimest korda antakse preemia välja Muhu päevade raames toimuval taidlejate kontserdil jaanitule ääres.
Kaheksandat aastat tegutsev Muhu valla stipendiumifond on seni jaganud rahakõrgkoolis õppivate ja teiste andekate Muhu noorte toetuseks. Fond jagab aastas toetusi 50 000 krooni eest.
Lümanda kaasajastab keskusehoone
Lümanda vald tahab sel aastal lõpule viia valla keskusehoone remonditööd, mille tulemusel saab hoone kultuurimaja saali kasutada ka sportimiseks.
Lümanda vallavolikogu lubas vallavalitsusel võtta 750 000 krooni laenu, et lõpetada aasta lõpuks Lümanda keskusehoone kaasajastamine.
Juulis algavate ehitustööde käigus kohendatakse praegune kultuurimaja saal universaalsaaliks, kus saab läbi viia spordiüritusi ja põhikooli sporditunde, ütles Meie Maale Lümanda valla arendusspetsialist Ain Rand, kelle sõnul on vald ostnud juba 100 000 krooni eest spordiinventari. Lisaks saali remondile on plaanis ehitada keskusesse jõusaal ja lõpetada hoone välisviimistlus.
Lümanda vallavalitsus alustas keskusehoone kaasajastamist kaks aastat tagasi. Miljoni krooni eest on hoone saanud uued katused, ka on soojustatud ja viimistletud välisfassaadi.
1986. aastal valminud Lümanda sovhoosi kontorklubi hoonet kasutavad praegu kultuurimaja, valla tervishoiuasutused, raamatukogu, sidekontor ja erafirmad.
Vald korrastab Triigi sadama teid
Teede- ja sideministeeriumilt Triigi sadama hoolduskuludeks 303 000 krooni saanud Leisi vald kavatseb raha kulutada infrastruktuuri parandamiseks.
Leisi abivallavanem Ludvig Mõtlep ütles, et raha kulub põhiliselt teede ja platside pindamiseks mustkattega ning kõnniteede ehituseks.
Leisi valla munitsipaalomandis olev Triigi sadam sai riigilt parvlaevasadamate hoiukulude toetust sarnaselt teistele munitsipaalomandis olevatele sadamatele.
1994. aastal valminud Triigi sadama ehituseks on vald seni kulutanud neli miljonit krooni, mis on saadud erinevatest allikatest. Sadama halduskuludeks on Leisi valla eelarves igal aastal ette nähtud 200 000 krooni.
Kindlustustoetus jõuab põllumajandustootjani juuli keskel
Kindlustustoetuse korra kohaselt peavad kindlustusfirmad edastama taotlused kindlustustoetuse saamiseks põllumajandusministeeriumile hiljemalt 19. juuniks.
Seejärel kontrollib põllumajandusministeerium esitatud andmete õigsust ja arvutab kindlustustoetuse suuruse. Toetuse suuruse arvutamisel jaotatakse riigi toetussumma kindlustusvõtjate vahel võrdeliselt nende kindlustusmakse suurusele. Toetuseks võib määrata kuni 40 % kindlustusmaksest. Kindlustusvõtja arveldusarvele jõuab toetussumma juuli keskpaigaks.
Kindlustustoetust saavad põllumajandustootjad, kes on sõlminud valitud kindlustusandjaga põllumajanduskultuuride, produktiivloomade või kalakasvatuse kindlustuslepingu.
Kindlustustoetust makstakse registrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtjale või äriühingule, kelle ettevõttes töötab kokku kuni 80 inimest ning kelle aasta netokäive ei ületa 100 miljonit krooni ning kellel pole tütarettevõtjaid.
Sel aastal maksab riik kindlustustoetusteks 1,9 miljonit krooni. Eelmisel aastal maksis riik põllumajandustootjatele 388 226 krooni kindlustustoetusi maksimummääraga 40 % kindlustusmaksest.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised