12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Lühidalt

Mina olen alati kõigega ja kõigiga rahul, vastas AS-i Saaremaa
Laevakompanii omanik Vjatsheslav Leedo ajalehe Hiiumaa küsimusele uue parvlaeva Scania liinile tuleku kohta. “Uus laev muidugi teeb rõõmu. Ja eks asi läheb ikka paremuse poole, alati paremuse poole,” kinnitas Leedo ajalehele. Parvlaev Scania asus Heltermaa-Rohuküla liinile esmaspäevast. Laeva ostis laevakompanii Rootsi riigifirmalt Scandlines AB. Laev maksis 1,4 miljonit USA dollarit ehk 25 miljonit krooni ja tehingut rahastas Hansapanga liisingfirma Hansa Capital. Saaremaa kompanii omafinantseerimise osa oli kümme protsenti.
Kaunite Kunstide laste- ja noortepreemiad ootavad omanikke
1. juunil antakse Kuressaare raekojas kätte Kuressaare Kaunite Kunstide laste- ja noortepreemiad, ettepanekuid preemiat väärt laste ja noorte kohta oodatakse linnavalitsuses kuni 26. maini.
Kuressaare Kaunite Kunstide preemiat antakse välja kuuendat aastat ja selle eesmärk on tunnustada linna kultuurivaldkonnas tegutsevaid üksikisikuid ja kollektiive. Laste- ja noortepreemia kandidaatidelt eeldatakse Kuressaare nime teadvustamist väljaspool Saaremaad, saavutusi vabariiklikul või rahvusvahelisel tasandil ja “tõusva tähe” efekti. Preemiate kandidaate võivad esitada ettevõtted, asutused, organisatsioonid, ühendused, firmad ja üksikisikud. Preemia antakse välja muusika, kujutava ja tarbekunsti, teatri- ja sõnakunsti, tantsu, filmi- ja fotokunsti või ilukirjanduse alal.
Kuressaare Kaunite Kunstide laste- ja noortepreemia kandidaadid tuleb esitada kirjalikult koos põhjendusega 26. mail kella 16ks, misjärel Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjon linnavalitsusele preemia saajate kohta oma ettepanekud teeb.
Laste (vanus 3-13 aastat) preemia ja noorte (vanus 14-19 aastat) preemia suurus Eesti kroonides võrdub Kuressaare linna vanusega aastates.
Kuressaare terviseedendust hakkab kureerima Ülle Räim
Kuressaare terviseeden-duslike projektide koordinaatoriks valiti esmaspäeval viie kandidaadi hulgast Ülle Räim, kes praegu töötab Saaremaa kehalise kasvatuse ja spordinõukogu sekretärina. Ülle Räim (33) on lõpetanud Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse teaduskonna liikumisõpetajana. Uuel ametikohal on Räime tööks rahvatervise alaste projektide koostamine ja juhtimine, kuid esmaseks ülesandeks on tal linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Jaanis Prii sõnul ühe üle-eestilise ja teise kohaliku terviselinna aastaprojekti koostamine.
ETV alustab koostöös omavalitsustega uut saatesarja
Eesti Televisioon (ETV) ja Eesti regionaalarengu sihtasutus (ERSA) on jõudnud kokkuleppele siseriiklikke sündmusi kajastava saatesarja tootmises.
Juunist käivituv programm kannab nime “Eesti elab” ning kujutab enesest iganädalast pooletunnist saadet, mis koostöös maa- ja omavalitsustega tutvustab Eesti maakondades toimuvat ja regionaalarengu programmide elluviimise käigus omandatud kogemusi.
ETV publitsistikasaadete peaprodutsent Veiko Lõhmus ütles BNS-ile, et saated toodetakse ETV korrespondendipunktides koos kohalike ajakirjanikega.
ERSA korraldas käesoleva aasta aprillis saate tootja leidmiseks konkursi ning valis parimaks pakkumiseks ETV publitsistikatoimetuse pakutud ideekavandi. Saate toimetaja on Marika Kaasik, produtsent Veiko Lõhmus.
ETV loobus rahaliste raskuste tõttu sel aastal mitmest omasaatest, sealhulgas eelkõige maaelanike hulgas populaarsest “Meite maast”. Programmi tootmisega seotud ETV Saaremaa toimetuse töötajad on maikuust koondatud, ametis on vaid üks operaator-monteerija.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised