12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Jahisadama sissesõidu puhastamine algab juunis

Kuna venelaste paemurdja Bastion Kuressaare jahisadamasse ei tule, lubab AS Matcom süvendustöid alustada 1. juunil teiste masinatega. Eestis rendil olnud süvendaja Bastion omanik tühistas rentniku varasema kokkuleppe Kuressaare jahisadama faarvaatri süvendamiseks ja suunas aluse hoopis Põhja-Jäämerre. Seetõttu laseb Matcom, kes 10. mail andis järjekordse viimase lubaduse faarvaater siiski ära süvendada, käiku varuvariandi.
AS-i Kuressaare Jahisadam juhataja Karli Valt märkis, et uue variandi kohaselt lõhkamist siiski ei tule, võibolla tuleb kaevamise kõrvale ka Roxon-tüüpi suruõhuhaamer paasi eelnevalt purustama. Valt lisas, et keskkonnateenistus on andnud kalastiku olukorda arvestades loa kuni 10. juunini Kuressaare lahel paasi murda.
Jahisadama juhataja sõnul on geoloogiadoktor Jaan Lutt teinud ettepaneku süvendamisel tekkivad vallid jätta ära vedamata. Vallide säilitamisel on Valdi sõnul rida plusse. Need teevad navigeerimise küllalt kitsal ja pikal faarvaatril ohutumaks, teiseks kaitsevad vallid laevateed setete eest. Kolmandaks võiks see olla atraktiivne puhkeala detail, kui vallidele rajada käigurajad ja paigaldada valgustus.
Keskkonnaministeeriumi ja keskkonnainspektsiooni töötajad on hinnanud idee väga huvitavaks. Täppismõõdistamine peaks andma lõpliku selguse, kas vallid siiski püsivad ja neid on võimalik kanali äärde jätta.MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised